«Досить нас доїти!»: жителі Енергодару проти нових тарифів

5 квітня 2019 року енергодарців зібрали на інформаційну зустріч з представниками комунального підприємства «Тепловодоканал» та київського «Інституту місцевого розвитку» для того, аби повідомити жителів міста про підняття тарифів. Директор «Тепловодоканалу» Олександр Грешилов був не багатослівним, та зрештою, пообіцяв людям пояснити, з чим пов’язаний такий різкий ріст тарифів та відповісти на всі запитання. Але як нам відомо, обіцянка-цяцянка…

«Тепловодоканал» повідомив енергодарців про підвищення тарифів
Енергодарцям підвищують тарифи на гарячу та холодну воду, опалення та водовідведення

Олена Книш, представник київської компанії, показала всім присутнім електронну презентацію, де в цифрах було пояснення, чому ж піднімається ціна. Оскільки люди, котрі прийшли на зустріч, не дуже хотіли слухати сухі графіки та розрахунки, розповідь пані Книш перервали майже на початку.  По-перше, енергодарці обурювалися, що звістка про цей захід  з’явилася за кілька днів до самої зустрічі, та ще й призначили його в робочий час. Тому жителі намагалися власними силами якнайшвидше повідомити один одного про таке важливе зібрання.

Мешканці Енергодару обурені, що зустріч призначили в робочий час
Чому енергодарців не хотіли повідомити про зустріч з керівництвом «Тепловодоканалу» ?

Інформація, яку представники «Тепловодоканалу» змогли донести до енергодарців, була наскільки стислою, що потенційні споживачі, навіть не дослухавши, почали  обурюватися очікуваному підвищенню тарифів.  Наразі зрозуміло тільки, що їх вартість зросте суттєво. Наприклад, на холодну воду майже в 6 разів, на тепло – в чотири. А на водовідведення взагалі  з 3гривень 11  копійок за метр кубічний тариф  хочуть збільшити  до  21 гривні.

Нові тарифи з сайту Енергодарської міської ради
Нові тарифи з сайту Енергодарської міської ради

Розлючені енергодарці один за одним висловлювали своє негативне ставлення до підвищення тарифів, та до людей, які очолюють комунальні підприємства. «Досить нас доїти!» або «Припиніть руйнувати місто !» – вимагали схвильовані містяни.  Після чого потенційні споживачі запропонували провести власний аудит та перевірити, наскільки всі розрахунки та представлені народу цифри відповідають реальності.

Під час виступів енергодарців виявилося, що «Тепловодоканал» приховує від людей багато документів, які, згідно законодавчої бази, мають бути оприлюднені, аби кожен міг з ними ознайомитися. Такими документами є список штатних працівників, їх заробітна платня, та головне, плани проектів, на які витрачаються чималі кошти. 

Депутат Сергій Хоролець підтримав слова кожного, хто обурювався через підняття тарифів, та розповів, що вже рік через суд вимагає від директора «Тепловодоканалу», Олександра Грешилова необхідний пакет документів, але той чомусь постійно відмовляється. Можливо, йому є що приховувати?

Фото4

Енергодарці вимагають від «Тепловодоканалу» оприлюднення документів
Директор «Тепловодоканалу» приховує від енергодарців список працівників комунального підприємства

Відповідальні містяни для власного спокою  слідкують за діяльністю комунальних підприємств, тому на зустріч з їх керівниками прийшли з великою кількістю незручних для влади питань.  Громадський активіст Ігор Гонімар під час свого емоційного виступу нагадав меру та його команді про перспективу отримати карну справу. Відповідь міського голови не забарилася. Павло Олексійович, який до цього уникав будь – яких коментарів, цього разу не стримався, та перейшов на некоректні особистості. Громада не підтримала слова мера, та обурюючись, достроково припинила його розповідь.

Мер Енергодару не стримав свої емоції, після виступу громадського діяча
Громадський активіст розізлив мера Енергодару

Так звана інформаційна зустріч закінчилася тим, що жоден присутній так і не зрозумів, чому ж піднімаються тарифи, бо дирекція комунального підприємства не змогла чітко пояснити, що й до чого. Тож, громада вимагає повноцінних громадських слухань.  Керівництво «Тепловодоканалу» не дуже охоче, але під натиском присутніх енергодарців, начебто погодилася на зустріч зі споживачами.

Що з цього вийде, поки що ніхто не знає, але жителі нашого міста рішуче налаштовані боротися за справедливість  до останнього, адже енергодарці гідні жити вТ чесному місті!

Дар’я Климак, Сергій Гаврильченко, Михайло Веселов, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Виконком в Енергодарі затвердив зміни до бюджету міста

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X