Проблеми СМСЧ, державна аптека, реконструкція стадіону та ремонт доріг – основні теми зустрічі енергодарців з нардепкою Юлією Яцик

Вчора, 14 травня, Енергодар з робочим візитом відвідала народна депутатка України Юлія Яцик, під час якого зустрілася з представниками міської влади, депутатами та жителями Енергодара. Про це повідомляє пресслужба Енергодарської міської ради. 

Енергодар з робочим візитом відвідала народна депутатка України Юлія Яцик
Енергодар з робочим візитом відвідала народна депутатка України Юлія Яцик

Виступаючи перед громадою, нардепка розповіла про роботу, яка ведеться в напрямку розвитку інфраструктури регіону. Зокрема, стосовно сприяння у підготовці проєктів громад для отримання коштів з Державного фонду регіонального розвитку. Так, у минулому році за ці кошти вдалося придбати сучасне діагностичне обладнання для лікарень області, а в поточному – очікується надходження нового мамографу для Енергодарської СМСЧ.

Також Юлія Яцик зазначила, що цього року, у зв’язку зі змінами критеріїв до поданих на фінансування з ДФРР проєктів, вирішено зробити акцент на розробку проєктно-кошторисної документації на реконструкцію та відновлення об’єктів інфраструктури. Тому спільно з владою Енергодара вирішено розпочати роботу із підготовки проєкту реконструкції міського стадіону «Старт».

Крім того, нардепка повідомила, що від громад до неї надходить чимало звернень щодо необхідності проведення капремонту доріг обласного значення. Зокрема, міським головою Енергодара порушено питання щодо відновлення дорожнього полотна автодороги Енергодар–Василівка.

Завдяки перерозподілу невикористаних у 2020 році коштів Укравтодору Запорізька область на початку травня отримала 133 млн грн для додаткового відновлення дорожнього покриття. З них 90 млн буде спрямовано на завершення ремонту доріг 79-го округу: від Скельок до Василівки та розпочато будівництво дороги в напрямку Знам’янки. А вже за результатами другого перерозподілу коштів планується відремонтувати дорогу Енергодар–Василівка та спланувати на наступні 5 років плановий ремонт всієї дільниці повністю.

Під час зустрічі нардепка порушила питання роботи закладів охорони здоров’я. І перш за все звернула увагу на стан завершення реконструкції приймально-діагностичного відділення КНП «СМСЧ», що виконується у рамках президентської програми «Велике будівництво».

Міський голова зазначив, що, згідно з графіком, роботи мали бути завершені до 17 травня. Однак в останню мить директор «КНП «СМСЧ» Андрій Бредихін повідомив про необхідність перенесення термінів завершення ремонту на ще як мінімум два тижні.

Дмитро Орлов нагадав, що у лютому цього року депутати виділили додаткові кошти на завершення ремонтних робіт в СМСЧ. Згодом з’ясувалося, що під час розробки ПКД до проєкту не увійшли роботи із заміни вікон на першому поверсі відділення, а також реконструкція приміщень під встановлення діагностичного обладнання. Зараз виконавцем даних робіт призначено управління комунальної власності міської ради. Тож відразу після того, як керівництво СМСЧ передасть до управління проєктно-кошторисну документацію, буде оголошено тендер на проведення цих робіт.

Пацієнти гемодіалізного відділення СМСЧ Сергій Макаренко та Олександр Анпілогов озвучили гостру проблему – регулярні перебої із забезпеченням відділення необхідними медичними препаратами та витратними матеріалами. Вони зауважили, що 1 квітня керівництво СМСЧ уклало договір з НСЗУ на фінансування пакету послуг гемодіалізу, однак пацієнти додаткового фінансування ще й досі не відчули. В той час, як відсутність матеріалів або затримку у проведенні їх закупівель постійно ставить під загрозу якість надання життєво важливих послуг пацієнтам. Проблемою є і конфлікт колективу відділення з керівництвом медзакладу, що може призвести до відтоку кваліфікованих медичних працівників.  

Керівник СМСЧ Андрій Бредихін зазначив, що пакет послуг гемодіалізу є збитковим, а кошти НСЗУ не покривають повної вартості витратних матеріалів та заробітних плат працівників.

Натомість Юлія Яцик пообіцяла розібратися, чи дійсно має місце недофінансування з НСЗУ й перевірити тендерні закупівлі, які проводяться СМСЧ, а про результати проведеної роботи повідомити пацієнтів.

Також на зустрічі порушили питання роботи державної аптеки №5 «Ліки України». У зв’язку з ремонтом приймально-діагностичного відділення один пункт, розташований в стаціонарі СМСЧ, було зачинено. Зараз закриття загрожує ще одному аптечному пункту – на першому поверсі поліклініки для дорослих. Керівництво СМСЧ, яке є балансоутримувачем будівлі, не погоджується продовжувати договір оренди з аптекою. Натомість аптека №5 є єдиною у місті державною аптекою, яка має ліцензію на продаж рецептурних наркотичних препаратів, необхідних для лікування важких хвороб. Після закриття державної аптеки пацієнти змушені будуть їздити за препаратами у сусідні населені пункти. Тож це питання народна депутатка взяла під особистий контроль.

Наприкінці зустрічі Юлія Яцик зазначила, що такі візити планується зробити регулярними – для того, аби виявляти проблемні питання громадах та спільними зусиллями знаходити шляхи їх вирішення.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Позбавитися від наболілого за одну годину: енергодарцям пропонують вилікувати…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X