Пожежі у лісі та смерті на воді: енергодарські рятувальники розповіли про основні небезпеки влітку

Вчора, 25 травня, під головуванням міського голови Дмитра Орлова відбулося друге в цьому році засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Як повідомляє пресслужба Енергодарської міської ради, присутні обговорили заходи із запобігання та протидії масовим пожежам в природних екосистемах та загибелі людей на воді.

Пожежі у лісі та смерті на воді: енергодарські рятувальники розповіли про основні «літні» небезпеки

Начальник 13-ДПРЧ ГУ ДСНС України в Запорізькій області Олег Панасенко доповів, що у порівнянні з минулим роком кількість пожеж зменшилась: з початку 2021 року сталося 7 лісових пожеж загальною площею 0,75 га (за цей же період у 2020 році – 37 пожеж загальною площею 19,48 га). Покращенню динаміки сприяли погодні умови та протипожежні профілактичні заходи, які вживаються рятувальниками.

На початку травня ДПРЧ було проведено комісійне обстеження об’єктів, які безпосередньо межують з лісопарковою зоною та лісництвом, зокрема, садово-городничих товариств та гаражно-будівельних кооперативів. Під час перевірки було виявлено, що деякі СОТ та ГБК не вжили низку протипожежних заходів: не облаштували захисні протипожежні смуги, не видалили суху рослинність, яка у разі загоряння несе загрозу перекидання вогню на житлові об’єкти, не вжили заходів з прибирання стихійних сміттєзвалищ, допустили неконтрольоване випалювання сухої трави та сміття. Тож ДПРЧ направить керівникам товариств та кооперативів листи про необхідність усунення виявлених порушень протипожежної безпеки.

Крім того, рятувальники постійно проводять роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки в лісі, просвітницька робота ведеться і у закладах освіти.

На період пожежонебезпечного періоду керівникам всіх підприємств та організацій міста доручено забезпечити цілодобовий моніторинг природних екосистем на підпорядкованих територіях. Крім того, представники Кам’янсько-Дніпровського лісництва, 13-ДПРЧ та управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради проводитимуть патрулювання лісової та лісопаркової зони міста.

Ще одне питання стосувалося підготовки місць масового відпочинку населення на водних об’єктах у літній купальний сезон. Олег Панасенко зауважив, що з кожним роком зростає кількість випадків загибелі енергодарців на водоймах (у 2020 році потонуло 6 осіб, 2019 – 4, 2018 – 2). Найчастіші причини – купання у невідведених для цього місцях та купання у нетверезому стані.

Основні заходи, які вживають комунальники та рятувальники для створення безпечних умов на воді, – це обстеження та підготовка відведених для купання зон відпочинку, очищення пляжу, прибирання небезпечних предметів, встановлення інформаційних стендів та рятувальних постів тощо.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі на День міста обмежать продаж алкоголю біля місць проведення масових заходів

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X