Позбавитися від наболілого за одну годину: енергодарцям пропонують вилікувати геморой лазером

Геморой – захворювання, про яке не прийнято говорити вголос. Однак 15% всього людства зустрічаються з ним хоча б раз в житті. Про все, що варто знати про сучасні методи лікування геморою, розповідає хірург-проктолог МЦ «Оксфорд Медікал Запоріжжія» Юрій Тамілін.

Позбавитися від наболілого за одну годину: енергодарцям пропонують вилікувати геморой лазером
Позбавитися від наболілого за одну годину: енергодарцям пропонують вилікувати геморой лазером

– Юрію Олександровичу, в чому його перевага лазерного лікування геморою?

– Я озвучу цілих три переваги: швидко, безболісно, не вимагає реабілітаційного періодуЛазерне лікування геморою проходить амбулаторно під місцевою анестезією, тобто без наркозу. Під час процедури лікар робить кілька мікронадрізів (буквально 1-2 мм) у періанальній області, через які вводиться лазерний світловод і вузли коагулюються зсередини. Тобто відбувається лазерна абляція. 

Протягом чотирьох-шести тижнів після втручання вузли поступово втягуються і заміщаються склерозивною тканиною. Період відновлення займає всього пару днів, під час яких можна вести звичний спосіб життя. Але, за необхідності (наприклад, якщо у пацієнта робота пов’язана з фізичною працею), ми, звичайно, видаємо лікарняний лист.

На відміну від оперативного втручання лазерне лікування геморою – це відсутність крові, ран, болю і реабілітаційного періоду. Мабуть, це кращий з сучасних методів лікування.

– За допомогою лазера можна вилікувати будь-який геморой?

– Ні. Зазвичай лікування підходить для другої і третьої стадії, при першій досить прийому медикаментів, а четверта вже вимагає оперативного втручання.

Найчастіше у пацієнта, що страждає на це захворювання, мінімум три гемороїдальних вузла. Одні виражені трохи більше, інші – трохи менше. Якщо вони добре виражені, можна застосувати метод латексного лігування. Лазер же більше підходить для внутрішніх вузлів.

У будь-якому випадку метод лікування визначається тільки на консультації, безпосередньо після огляду і відеодіагностики пацієнта.

– Скільки процедур лазера потрібно для лікування геморою?

– Необхідна тільки одна процедура. Під час лікування виконується абляція відразу всіх вузлів. Лазер передбачає коагуляцію, тобто припікання варикозної тканини підслизово, зсередини, за рахунок чого слизова не пошкоджується. В анальному каналі не залишається ніяких ран, тому лазер – безкровна процедура. Під час процедури вузол зменшується приблизно на 30%, а в подальшому заміщується сполучною тканиною і стягується.

– Чи дає цей метод лікування гарантію, що геморою більше не буде?

– На жаль, гарантію не дає жоден метод лікування. Але є пацієнти, які пройшли цю процедуру 5 і більше років тому. І зі свого досвіду можу сказати, що при другій стадії рецидиви практично ніколи не трапляються, вони складають буквально 1-2% від усіх випадків. При третій же стадії багато що залежить від способу життя пацієнта і того, як ретельно він дотримується рекомендацій лікаря.

Лазерне лікування геморою – найсучасніший, безболісний і дієвий метод на цей момент. Крім того, він навіть більш доступний в ціні у порівнянні з іншими методиками лікування.

Пам’ятайте: головне в гемороїдальній  хворобі – не затягувати! 

Прийом проктолога з відеодіагностикою коштує 350 грн.

Адреса МЦ «Оксфорд Медікал Запоріжжя»: вул. М.Гончаренка, 7.

Запис за тел.: (061) 233-7-233, 095-238-32-38. 

Публікується на правах реклами.

Читайте також: Навіщо енергодарську дівчинку, яку вкусила змія, відправили в Запоріжжя, коли в…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X