Повний провал: чому цьогорічні ціни на ранні овочі в районі шокують місцевих аграріїв?

Кам‘янсько-Дніпровський район відомий всій Україні як найбагатший на овочеві культури. Люди на своїх городах вирощують овочі, які потім продають на оптових ринках. Найперші овочі тут з‘являються на початку березня і зазвичай коштують чимало, адже щоб виростити ранню капусту чи огірки, треба вкласти «купу» грошей.

Овочевий цінопад: хто винен у дешевизні продукції К.-Дніпровського району?

По-перше, селяни в своїх теплицях підігрівають рослини за допомогою спеціальних котлів, аби ті не примерзли під час перепаду температури, що цілком ймовірно на початку весни. Вугілля, яке для цього потрібно, коштує не одну тисячу гривень за тонну. А по-друге, витрати на насіння та численне приладдя для зрощування овочевих кущів, як то кажуть «захмарні».

Всі ми полюбляємо салати із свіженької редиски або ж молодої капусти. І те, що  ранні овочі завжди для енергодарців у вільному доступі великою мірою, заслуга селян з Кам’янсько-Дніпровського району. Та й не секрет, що це чи не єдиний заробіток людей. Адже багато хто живе «від сезону до сезону». Чому ми вирішили підняти цю тему?

Справа от у чому: цьогорічні ціни на овочі, які вирощують саме наші аграрії, їх шокують. Вони нижчі, аніж минулого року навіть не вдвічі та не втричі… У ці ж дні в 2019-му перші огірки, так само як і редиска, коштували приблизно 50-55 гривень за кілограм, молода капуста поступалася у ціні лише на 10 гривень і вартувала 40-45 гривень. Ми апелюємо такими цифрами судячи із записів на офіційному сайті ринку «Водянська Січ», де переважно й здійснюються оптові продажі овочів.

Овочі на оптовому ринку минулого року коштували набагато більше
Ціни на овочі на ринку «Водянська Січ» у 2019 році

Спостерігаючи за цьогорічними цінами на ті ж самі овочі, неможливо не здивуватися. Справжнісінький «овочевий цінопад»! Кілограм огірків сьогодні селяни «віддавали» всього за 8 гривень, редиску – за 4, а молоду капусту – за 15 гривень. Враховуючи те, що порівняно з минулими роками ціни на приладдя для вирощування та овочеве насіння не аби як зросли, місцеві аграрії, м‘яко кажучи, шоковані.

Овочі місцевих аграріїв цього року коштують дуже дешево
Цьогорічні ціни на овочі в Кам’янсько-Дніпровському районі дуже низькі

У багатьох виникає питання: хто у цьому винен? Домисли у людей, які вирощують саме таку продукцію різноманітні. Селяни звинувачують владу, яка не сприяє розвитку сільського господарства. Також говорять про те, що українці зараз не мають коштів, щоб дозволити собі купувати перші овочі. Тому попит на них різко впав. Ну і звичайно, коронавірусний карантин. Мешканці району переконані, що через карантинні обмеження до них на ринки не їздять покупці з інших областей. Можливо це і стало причиною наднизьких цін на овочеву продукцію.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: До уваги енергодарців: карантин продовжили до 11 травня

Мысли посетителей
  1. Анонім :

    Їжте самі свою ранню отраву

  2. Гость1 :

    Ну если нет скупа из Харьковской Сумской и Киевской области и России то только остается скупу покупать из области и района вот и обвал цен

  3. Александр :

    Цена на овощи такая потому что в супермаркеты из зарубежа как везли овощи так и везут и не кого не пугает короновирус

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X