14-річна Катя Щетиніна з Енергодара потребує допомоги на лікування!

Майже весь навколишній світ 14-річної Каті Щетиніної  з Енергодара зосереджений у невеликій квартирі, в якій дівчинка мешкає разом з мамою. За її стінами, де вирує життя, Катя буває значно рідше, ніж їй – жвавому, допитливому підлітку,  якому важливо проводити час з однолітками, мандрувати і просто насолоджуватися сьогоденням – того хотілося б.  Але на це є причини. Майже всі свої 14 років життя дівчинка бореться з важкою хворобою. І тільки найближчі люди знають, як важко їй дається ця боротьба. Скільки мужності і сили для цього потрібно. Який нестерпний фізичний біль Катя змушена переносити мало не щодня. І як болить душа у її мами Наталі, коли бачить страждання єдиної дитини.

14-річна Катя Щетиніна з Енергодара потребує допомоги на лікування!
14-річна Катя Щетиніна з Енергодара потребує допомоги на лікування!

«Катя вже народилися із патологією – недостатнім розвитком тканин сечоводу (діагноз має назву гідронефроз). Мені важко про це говорити. Спочатку страждала одна нирка. Були операції – одна за одною. Ми робили все, аби дитина могла жити повноцінно і вилікувалася. Рік за роком не втрачали надії. Я навчилася всього: ставити катетери, робити уколи та крапельниці» – розповідає мама Наталія.Фактично, 14 років Катя живе із трубками в тілі. Під час першої операції були виведені трубки із нирки. Потім було іще одне хірургічне втручання. Третя операція – повна пластика сечоводу.  Але всі вони не дали очікуваного результату. Під час операції виявили додаткові проблеми – стеноз сечоводу. Трубки знову повернулися. Нам сказали, що нирка гине. І відправили дитину додому».

Та мама продовжила боротися за свою доньку. Робила все, аби Катя могла ходити до школи, спілкуватися з однолітками. Коли почувалася надто погано, змушені були пропускати навчання. Попри все дівчинка навчається ще й в художній школі. Світ мистецтва став для неї шансом абстрагуватися від проблем та болю. І дівчина, яка не кожного дня має можливість виходити з дому, щоденно малює картини, занурюючись у власноруч створений світ, де немає болю та хвороби.

Допоможемо разом 14-річній Каті з Енергодара подолати важку хворобу!
Допоможемо разом 14-річній Каті з Енергодара подолати важку хворобу!

Паралельно тривав пошук кваліфікованих лікарів по всій Україні, встановлення правильного діагнозу та пошук ефективного лікування. Знову почалися операції. Але  виявилося, що у дівчинки страждає і друга нирка. Перехідний вік запустив додаткові механізми, і стан дівчинки погіршується. Почалося отруєння організму, сильні кровотечі. Енергодарська лікарня Катю не приймає і нічим допомогти не може. В умовах карантину щоразу їздити до Запоріжжя, де дитина лікується – це величезні проблеми.

«У Каті під час приступів дуже сильні болі, які життєво необхідно зупиняти  і полегшувати. Інакше не витримає серце. І в такі страшні години я сама наодинці з нашою бідою. Мені важко переступити через себе і просити допомоги. Але зараз прийшов той час, коли це потрібно. Бо сама я не впораюся. Нефролог сказав нам, що є ще шанс поборотися і врятувати нирки» – говорить мама.

Багато років Наталя, яка сама хворіє на цукровий діабет, не могла повноцінно працювати, адже дитині потрібна щоденна допомога. Та життя склалося так, що рік тому батько пішов із родини. Зараз Наталя вийшла на роботу, графік якої дає змогу доглядати за донькою. Працювати потрібно, бо вкрай необхідні кошти. Щомісячно на лікування дитини йде чимало.

А зараз з’явився шанс кваліфіковано обслідувати Катю в одній з клінік в Ізраїлі. Та на це знадобляться великі кошти, яких в родині просто немає. Мама за допомогою інтернету вже надіслала туди виписки й документи. Але коли, після карантину,  постане питання приїхати разом з дитиною на лікування, на це просто немає грошей.

Тож звертаємося до всіх небайдужих: допоможіть дитині! Подаруйте їй шанс на повноцінне життя! Навіть якщо кожен з нас виділить невеличкі гроші зі свого бюджету, які зазвичай витрачає на смаколики чи розваги, у сумі всі разом ми зможемо фінансово підтримати Катрусю.

Номер карти у ПриватБанку: 5168 7573 9390 7961. Отримувач Наталя Щетиніна. Телефон мами (050) 164-60-34.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Вже не дивує: Енергодар знову без води

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X