Які попереджальні заходи вводять в Енергодарі на час карантину?

Сьогодні, 17 березня, представників енергодарських ЗМІ міська влада зібрала на брифінг стосовно карантину через коронавірус. Одразу хочемо повідомити: нічого нового поки що нам не розповіли. Вся інформація, яку оприлюднили, є у вільному доступі в мережі інтернет. Конкретики по Енергодару майже не було. Павло Олексійович зазначив, що обмеження в’їзду/виїзду з міста поки що немає. Але інші міста – супутники АЕС вже прийняли необхідні заходи та посилили карантин. Тож з часом ситуація може змінитися.

Міста - супутники АЕС обмежили в’їзд та виїзд для населення
Міста – супутники АЕС посилили карантин

Щодо експрес-тестів на виявлення інфекції COVID-19, то міська влада запевняє – їх придбають, як тільки з’явиться така можливість. Виникає запитання: в чому проблема? Адже в Мелітополі вже закупили 25 тест-систем. До речі, кошти взяли з міського бюджету. Це означає, що перешкод у придбанні немає?

Натомість, представники влади розповіли, що в Енергодарі є стратегічний запас захисних масок. Їх отримають всі вразливі категорії населення: люди віком від 60-ти років та працівники, які за своїм фахом безперервно контактують з людьми.

Також енергодарцям розповіли, що панікувати через відсутність масок не треба. Їх легко можна замінити багатьма речами: хустинками, шарфами, та, навіть коміром светра. Але(!) захисна маска потрібна тільки хворим людям, здоровим вона абсолютно ні до чого.

Галина Ганжа - директорка КНП «ЦПМСД» Енергодара
Галина Ганжа – директорка КНП «ЦПМСД» Енергодара

Досить цікавим є питання щодо роботи громадського транспорту та його дезінфекція. Нещодавно Уряд ухвалив постанову про обмеження кількості осіб в автобусах та маршрутних таксі – не більше 10 чоловік. В Енергодарі над цим, поки що, працюють. Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрій Терентьєв повідомив, що всі дезінфікуючі засоби в нашому місті є. Їх вистачить приблизно на два тижні. Далі будуть закупляти знову. А з приводу обмеження пасажирів в маршрутках будуть вирішувати сьогодні-завтра.

Андрій Терентьєв - заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради
Андрій Терентьєв – заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради

Поки що в Енергодарі про всі попереджальні заходи говорять у майбутньому часі. Експрес-тести закуплять, з перевізниками розберуться, і з власниками магазинів поговорять, аби обмежити роботу торгівельних точок. Але  все це … колись.  Схоже, що влада Енергодара чекає прямих вказівок зверху. Але про штрафи, які загрожують порушникам правил карантину, повідомити не забула. Всіх, хто буде умисно порушувати, покарають штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців. Також є перспектива обмеження волі на строк до трьох років.

Які попереджальні заходи вводять в Енергодарі на час карантину?
Карантин по-енергодарськи: як влада планує убезпечити містян від коронавірусу?

Під час брифінгу представникам ЗМІ повідомили, що в Енергодарі на двох каретах швидкої допомоги цілодобово працюють дві бригади медиків. Погодьтеся, це дуже мало для населення в 50 тисяч. Але є й гарна новина: на противірусні заходи міська влада планує виділити кругленьку суму. Скільки точно грошей буде направлено для убезпечення зараження коронавірусом, дізнаємося вже за декілька днів, на сесії міської ради. Не хворійте та дотримуйтеся рекомендацій лікарів!

Дар’я Климак, Сергій Гаврильченко, Медіа Центр Енергодар

Читайте також: Рятувальники нагадують енергодарцям про безпеку дітей під час карантину

Мысли посетителей
  1. Анонім :

    Ну про 50 тис. населения загнули. Если 30 тыс. есть, то хорошо.А то и меньше.

  2. Анонім :

    мозгов ноль

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X