Про тариф для населення, поновлення водопостачання та звільнення секретаря Енергодарської міськради

Останнім часом до Енергодара прикута чимала увага. Поки російські ЗМІ смакували, так би мовити,  зубожіння 54 тисяч мешканців міста, навіть не намагаючись аналізувати справжню причину проблеми, самі енергодарці найбільше переймалися двома питаннями: коли їм, нарешті, поновлять гаряче водопостачання , та за якими ж тарифами платити «Тепловодоканалу» і чи платити взагалі? Крапки над і мала розставити сесія міської ради, присвячена саме цим проблемам, яка відбулася 8 серпня.

Енергодар потрапив до новин російських ЗМІ через ситуацію з водою
Російські ЗМІ – про відключення гарячої води в Енергодарі

Одразу ж на початку сесії слово взяв голова комісії з перевірки тарифів і, одночасно, тимчасово виконуючий обов`язки директора «Тепловодоканалу», депутат Сергій Хоролець. Він зробив гучну заяву і фактично прямо звинуватив Івана Сороку у створенні злочинного угрупування та зумисному доведенні комунального підприємства до банкрутства. Зазначив новий керівник і суттєву роль в цьому секретаря міської ради Лесі Нікітіної, колишнього директора «ТВК» Грєшилова. Повідомив про зникнення серверів і знищення майже всіх документів «ТВК», відсутність коштів, неможливість виплачувати робітникам зарплату, підготуватися до опалювального сезону, та безліч інших проблем, які ставлять під загрозу  існування підприємства.

Чому Івана Сороку колеги-депутати вважають злочинцем?
Депутат Сергій Хоролець вважає Івана Сороку злочинцем

 У підсумку депутати гуртом звернулися до президента, СБУ, Генеральної прокуратури, Національної поліції та народної депутатки Юлії Яцик з проханням взяти під контроль ситуацію в Енергодарі. За це  проголосували всі присутні депутати, крім Ігоря Паламаря та представника управління освіти Миколи Чорного.

А от  новообрана депутатка Верховної Ради Юлія Яцик приїхала на сесію особисто. Вона запевнила енергодарців, що, як тільки складе присягу й офіційно пристане до роботи, буде всебічно допомагати Енергодару. В тому числі, щодо встановлення винних у фінансовому стані комунального підприємства.

Депутатка Верховної Ради України Юлія Яцик пообіцяла розібратися в проблемах «ТВК»
Депутатка Верховної Ради України Юлія Яцик приїхала в Енергодар

А далі депутати взялися вирішувати фінансові проблеми «Тепловодоканалу». Перш за все, вони таки  затвердили той самий ненависний енергодарцям сорокінський тариф. Начебто вважається, що це тимчасово – на період роботи комісії. А поки що міська рада дала дозвіл на компенсацію «Тепловодоканалу» половини вартості тарифу з бюджету міста. Тож, поки комісія вивчає розрахунки, енергодарці платитимуть 50 відсотків. Та діятиме компенсація не довше, ніж до 1 жовтня. А ще підприємству виділили 10 мільйонів гривень. І хоча депутат Сергій Холод закликав зробити в сесії коротку паузу для негайного створення експертно-консультаційної ради, введення до її складу фахівців з атомної і теплової станцій, аби точно знати, за що голосуватимуть депутати, до нього не прислухалися.

Депутат Енергодарської міської ради Сергій Холод
Сергій Холод закликав зробити в сесії коротку паузу для створення експертно-консультаційної ради

Та колеги чекати не погодилися. Як зазначив міський голова Павло Музика, приватні кампанії в нових умовах ринку електроенергії хочуть повної оплати. І будь-яка затримка може призвести до того, що вже з 16 серпня Енергодар залишиться і без холодної води.

Тож, новий тариф для населення таки діє. Чималі гроші «ТВК» дали. Поновити гаряче водопостачання обіцяють вже до вихідних, і в п’ятницю, 9 серпня, процес розпочато. Сподіваємося тільки, що назавжди. Й восени населення не поставлять перед фактом, що платити доведеться вже 100 відсотків величезного  тарифу, який не викликає у людей жодної довіри.

Міський голова Енергодара Павло Музика запевняє, що чекати більше неможна
Міський голова Енергодара Павло Музика

Дійшли  депутати згоди і щодо подальшої долі секретаря Енергодарської міської ради Лесі Нікітоної, яку, мабуть, небезпідставно вважають головною лобісткою інтересів Івана Сороки. Тож, процедурою таємного голосування депутати зняли її з займаної посади. Хто займе вакантне місце, друге за кількістю повноважень після посади мера, залишається головною інтригою.

Лесю Нікітіну зняли з посади секретаря Енергодарської міської ради
Дійшли  депутати згоди щодо подальшої долі секретаря Енергодарської міської ради Лесі Нікітоної

А от вимогу активістів у вигляді петиції щодо поновного оновлення складу виконкому на  сесії не задовольнили. Як зазначив міський голова, це паралізує роботу органів влади.

Каріна Стрєльнікова, Сергій Гаврильченко, Денис Скачок, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Через заборгованість енергодарці можуть залишитися взагалі без води!?

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X