В Енергодарі з вересня запрацює проєкт «Поліцейський офіцер громади»

Вже з вересня цього року в Енергодарі реалізують зовсім новий для нашого міста проєкт «Поліцейський офіцер громади». Проєкт стартував в Україні у 2019 році, а з кінця минулого року він активно та досить ефективно діє і на території Запорізької області. Тож міська влада разом з представниками поліції зібралися 11 серпня для того, щоб ознайомитися з ходом його організації та етапами впровадження в нашому місті.

Отже хто він такий – поліцейський офіцер громади та в чому полягають його завдання та функції?

«Це новий формат роботи дільничного офіцера поліції, який поєднує в собі більш широкі повноваження. До яких додаються права у сфері дорожнього руху, у сфері інспектора дозвільної системи та ювенальної превенції. Основна робота поліцейського офіцера громади полягає у попередженні та вирішенні проблем злочинності», – зауважив т.в.о. начальника сектору взаємодії з громадами управління превентивної діяльності ГУНП в Запорізькій області старший лейтенант поліції  Андрій Мінза.

Т.в.о. начальника сектору взаємодії з громадами управління превентивної діяльності ГУНП в Запорізькій області старший лейтенант поліції  Андрій Мінза
Т.в.о. начальника сектору взаємодії з громадами управління превентивної діяльності ГУНП в Запорізькій області старший лейтенант поліції  Андрій Мінза

Перебувати такий поліцейський буде у штаті Василівського районного управління і співпрацюватиме він з місцевим відділенням поліції та владою міста виключно в інтересах громади. Тобто це звичайний поліцейський, який зранку прибуватиме до голови громади та депутатів, аби дізнатися про поточні проблеми громади.

Міська влада зустрілася з поліцією, аби дізнатися про хід впровадження проєкту «Поліцейський офіцер громади»
Міська влада зустрілася з поліцією, аби дізнатися про хід впровадження проєкту «Поліцейський офіцер громади»

План роботи поліцейського офіцера громади складається на два тижні вперед. Такий план роботи охоплює оперативну обстановку на закріпленій території, а саме: які злочини скоюють найчастіше, які найпоширеніші адміністративні правопорушення (домашнє насильство тощо) та проблеми, що озвучує громада (вигул собак у непризначених місцях, стихійна торгівля та інше).

Правоохоронці також розповіли про матеріально-технічне забезпечення поліцейського офіцера громади.

«Кожен поліцейський офіцер громади має у наявності нагрудну боді-камеру, планшет, табельну вогнепальну зброю, помпову рушницю, бензопилу, гідравлічні ножиці. Також він має дві аптечки (аптечка водія та індивідуальна)», – повідомив старший лейтенант поліції Андрій Мінза.

В рамках реалізації проєкту в Енергодарі, відповідно до кількості населення, передбачено 8 поліцейських офіцерів громади, які будуть розподілені та закріплені за відповідними територіями. 

Правоохоронці розповіли владі міста про етапи впровадження нового проєкту
Правоохоронці розповіли владі міста про етапи впровадження нового проєкту

В нашому місті в новому форматі виявили бажання працювати 22 поліцейських, серед яких лише семеро допущено до співбесіди. Після  складного відбору, що полягає в кількох етапах різноманітних тестувань, проходженні поліграфу тощо, відібрано п’ятеро гідних поліцейських офіцерів громади. Вони розпочнуть роботу вже у вересні, після проходження відповідного навчання. Інших же трьох поліцейських офіцерів на конкурсній основі оберуть восени.

Організаційні питання, питання забезпечення приміщеннями та транспортом поліцейських офіцерів громади вирішують органи місцевого самоврядування. Крім того, для більш ефективного виконання офіцерами своїх професійних завдань енергодарські депутати виділили на нещодавній сесії кошти на придбання двох електромобілів.

Анна Федоренко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: На погашення боргів Енергодарської СМСЧ депутати виділили з міського бюджету майже…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X