Подвійна гра: навіщо адміністрація енергодарської СМСЧ блокує виплату авансу своїм працівникам?

Одним з основних питань щотижневої робочої наради міського голови з керівниками медичних закладів Енергодара, яка відбулася у середу, 14 квітня, стало затвердження штатного розпису СМСЧ. Про це повідомляє пресслужба міськради.

Подвійна гра: навіщо адміністрація СМСЧ блокує виплату авансу своїм працівникам?
Подвійна гра: навіщо адміністрація СМСЧ блокує виплату авансу своїм працівникам?

У медико-санітарній частині склалася кричуща ситуація – до сьогодні її працівники не отримали аванс за квітень. В. о. директора СМСЧ Святослав Струс заявив, що лікарня не може виплатити заробітну плату працівникам без погодженого міським головою штатного розпису.

Розпис був поданий на затвердження у лютому поточного року, однак до нього виникло чимало зауважень. Найперше – те, що штат медзакладу потребує перегляду, до нього внесено близько 150 вакантних місць, які не заповнюються фахівцями. З минулого року на підприємстві – значний відтік кваліфікованих медичних кадрів, натомість безперервно зростає адміністративний штат із завищеними посадовими окладами.

Згідно з нормами чинного законодавства, працівники СМСЧ можуть отримувати заробітну плату з НСЗУ та міського бюджету, при цьому штатні розписи комунальних некомерційних підприємств погоджуються міським головою. Минулого тижня рішенням міської ради було виділено кошти з міського бюджету на виплати заробітної плати з нарахуваннями на рік на суму 788,6 тисяч гривень 8,5 штатним одиницям на проведення медоглядів призовників у військкоматі. А оплата праці всіх інших працівників СМСЧ повинна покриватися за рахунок коштів НСЗУ у рамках реалізації програми медичних гарантій. Міська влада зайняла принципову позицію: більше подвійного фінансування не буде.

Тож керівництву СМСЧ рекомендували привести штатний розпис у відповідність до обсягів бюджетних асигнувань. Адже коли у лютому цей документ було подано на затвердження, його повернули на доопрацювання з конкретними зауваженнями – у першу чергу зменшити кількість свого адміністративного персоналу. Проте керівництво СМСЧ не тільки проігнорувало цю рекомендацію, а ще й додало в штатний розпис додаткові одиниці. Таким чином, штатний розпис, який фінансується по пакетам НСЗУ, так і не було приведено у відповідність до нормативних показників.

На нараді представник СМСЧ передав міському голові на погодження новий проєкт штатного розпису. Але так і не зміг дати конкретну відповідь на запитання: коли саме працівники медзакладу отримають аванс. Адже він (крім вже згаданих 8,5 ставок) сплачується з коштів НСЗУ, які є в наявності.

Твердження в. о. директора СМСЧ Святослава Струса, що буцімто аванс неможливо виплатити без погодження штатного розпису міським головою – не відповідає дійсності. Оскільки штатний розпис вже затвердив керівник СМСЧ. І блокування виплати авансу відбувається саме з боку адміністрації медичного закладу.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі коронавірус підхопили ще 13 людей, одужали 18

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X