Енергодарцям планово роздають таблетки калію йодиду

Питання радіаційної безпеки для Енергодара є актуальним завжди. Щорічно з цього приводу на головних енергогенеруючих підприємствах містах проводяться численні інформаційні заходи, навчання та інше.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Енергодарської міської ради розпочало видачу препарату калію йодиду та пам’яток про порядок дій у випадку радіаційної аварії для населення з жовтня минулого року. Отримують енергодарці такі набори через керівників ОСББ та керуючих компаній і зараз. Захід є профілактичним та традиційним для нашого міста енергетиків. І  проводиться він один раз на чотири роки (термін придатності лікарських засобів).

Енергодарцям планово роздають таблетки калію йодиду
Енергодарцям планово роздають таблетки калію йодиду

Як повідомили співробітники управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради, заплановано видати 21765 таких наборів із розрахунку: одна пам’ятка в кожну квартиру та одна пігулка на члена кожної енергодарської родини. На заходи безпеки (калій йодид, респіратор Пелюстка-200 для непрацюючого населення) та інформування населення (пам’ятка) Енергодару з державного бюджету  виділили  майже 300 тис. грн.

«Згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 19.08.2002 року №1200, населення території біля АЕС систематично забезпечується засобами індивідуального захисту. Для непрацюючих енергодарців – це захисні маски (їх ми передаємо в евакуаційні пункти). І абсолютно для всіх  мешканців Енергодара – інформаційні буклети та пігулки калію йодиду. Через карантинні обмеження в цьому році видачу ЗІЗ ми проводимо трохи пізніше. Але наразі роздано вже 70%», – розповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Ігор Наумичев.

За словами Ігоря Миколайовича, в цьому році енергодарські надзвичайники зіткнулися із нестандартними перепонами. Раніше калій йодид разом із пам’ятками передавали у КП «ПКВ» і вони за 2-3 місяці забезпечували пігулками кожну квартиру. Механізм був чіткий і налагоджений. Зараз в місті створюються ОСББ, будинками керують декілька компаній. І це, звісно, добре. Але  деякі голови ОСББ  не розуміють важливості заходів і відмовляються брати участь у роздачі (як це необхідно за процедурою). Нехтують такі горе-керівники лише «дрібничкою» – здоров’ям та безпекою мешканців своїх будинків. Отже  управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення закликає енергодарців ставитися до питання радіаційної безпеки  більш свідомо і не чинити перешкод без причин.

За додатковою інформацією з цієї теми можна зателефонувати в управління за номером 6-57-80, або звернутися в кабінети 708, 709 в адмінбудівлі Енергодарської міської ради. 

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі ще 10 жителів підхопили COVID-19

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X