Енергодарці – проти підвищення тарифів на сміття?

15 травня в Енергодарській міській раді відбулося громадське обговорення підвищення тарифів на вивіз та захоронення сміття. Представлені розрахунки на нові тарифи були керівництвом  нового комунального підприємства «Чисте місто» Енергодарської міської ради.

Розпочавши звернення до присутніх, директор КП  і депутат за сумісництвом Іван Попов почав жалітися на нелегке становище підприємства ,яке пов’язане з деякими особливостями конкурсу  з обрання  компанії-обслуговувача міста.

Зі слів керівника, з 1 травня цього року у більшості міст  по Україні тарифи на вивезення сміття були переглянуті. Ось і  Енергодар, вважає він, також  потребує реформації. Обслуговування транспорту, виплати заробітної платні персоналу та нова послуга, що покладається тепер на плечі перевізника. Комунальники, які будуть займатися вивезенням побутових відходів з Енергодара, повинні  займатися й захороненням їх на  міському полігоні ТБО. А це все, кажуть, потребує немалих витрат.

Нове комунальне підприємство «Чисте місто» хоче підвищити тарифи
В Енергодарі відбулося обговорення нових  тарифів на  вивезення сміття

Представниками «Чистого міста» було запропоновано замінити діючий тариф, встановлений КП ПКВ  (а це 6,36  грн.) на новий,  як їм здається,  досить обґрунтований, що складатиме  14,90  грн. за вивіз, та 7,00 грн. за захоронення й того 21,98 грн з людини.

Присутні в залі з великим обуренням сприйняли оголошену інформацію і навіть не стали дослуховувати пояснення економіста підприємства. Люди з  недовірою  віднеслися до проведеного тендеру, в якому приймала участь ця організація. А про підвищення  тарифу і чути зовсім нічого не бажають.

В Енергодарі продовжують підвищувати на все  тарифи
Енергодарці проти підвищення тарифів

Що ж до проведеного конкурсу на це вакантне місце, то дехто з міських підприємців, як виявляється, і зовсім нічого не знав про те, що він проходив.

Євген Данильченко розповідає: якби побачив хоча б  одну  таку об’яву, то залюбки прийняв участь в конкурсі, бо, як каже, йому є що запропонувати. Досвід у цій галузі є, і немалий. Техніка, люди, все своє, та і розрахунки тарифів могли б надати  набагато менші та вигідніші.

Міська влада Енергодара намагається нагріти руки і на інших тарифах?
Енергодар  намагається змінювати тарифи далі

Після вже традиційних словесних баталій, за пропозицією  присутніх городян обговорили сортування сміття. Ця тема багато років знаходиться на слуху, та до нас все ніяк  не доходить. Мешканці міста пропонують не захаращувати полігони відходами і й на далі, а використовувати побутове сміття як ресурси, які можна переробляти. Та отримувати на цьому значні прибутки.

Представники підприємства «Чисте місто» пообіцяли  городянам що над цим питанням будуть працювати.

Що буде далі з тарифами в Енергодарі, залишається лише здогадуватись. Та будемо все ж таки сподіватись, що розум та здоровий глузд у цій боротьбі переможуть.

Варвара Соболева, Сергій Гаврильченко, Медіа Центр Енергодар

Читайте також: Енергодарці знову заповнили сесійний зал: буде гаряче! 

1 Комментарий
  1. Василина :

    73 копейки в день с человека – это цена вопроса чистоты города. Один пластиковый стакан, которые горами валяются возле наливаек, стОит больше.

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X