Підсумки сесії: депутати знову допомогли Енергодарській СМСЧ коштами з міського бюджету

В Енергодарі відбулася чергова дванадцята сесія міської ради, до порядку денного якої увійшло близько 70 питань.

В Енергодарі відбулася чергова дванадцята сесія міської ради
В Енергодарі відбулася чергова дванадцята сесія міської ради

Почалося засідання із розгляду депутатських звернень. Одне з них пролунало від представника ОПЗЖ Андрія Шевчика, який запропонував розглянути та прийняти рішення – зобов’язати міського голову забезпечити відшкодування Запорізькій АЕС та іншим підприємствам і установам виплаченого середнього заробітку депутатам міської ради, які є працівниками відповідних підприємств, у зв’язку з виконанням ними депутатських повноважень.

Міський голова Дмитро Орлов зауважив, що протягом п’яти років депутатам ніхто не сплачував кошти з міського бюджету, адже всі вони прийшли в міськраду працювати на благо свого міста на громадських засадах.

«Зараз ви говорите про необхідність компенсації. Так, ця компенсація має здійснюватися за рахунок місцевого бюджету, але кошти на неї не були передбачені – в бюджеті їх просто немає. Тож вам варто визначитися: або ви хочете зняти тягар з підприємств, на яких працюєте, або ж ви на боці громади, інтереси якої представляєте в міській раді», – зазначив міський голова.

Міський голова Дмитро Орлов закликав депутатів визначитися: вони на боці підприємств, на яких працюють, чи громади, інтереси якої представляють в раді

У підсумку депутати не внесли питання про компенсацію до порядку денного.

Ще одна пропозиція Андрія Шевчика стосувалася звернення до депутатки Верховної Ради України Юлії Яцик щодо внесення змін до ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування». Йдеться про врегулювання на законодавчому рівні питання, хто має виконувати повноваження міського голови в разі, коли він та секретар міської ради одночасно знаходяться на лікарняному. Депутат запропонував два варіанти: або повноваження мають бути покладені на депутата найбільшої за чисельністю фракції в міській раді (за «неймовірним» збігом обставин нині це фракція ОПЗЖ), або на будь-якого депутата відповідної ради.

Депутат міськради Андрій Шевчик підготував два звернення

Міський голова зазначив, що в цьому разі депутату для виконання обов’язків очільника міста потрібно буде звільнитися зі своєї посади. Дмитро Орлов поставив риторичне запитання: чи готові народні обранці втратити роботу заради нетривалого виконання обов’язків міського голови?

Депутат Анатолій Анохін назвав звернення некоректним і зауважив, що воно щонайменше мало б адресуватися не народному депутатові, а Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову. Виконувач повноважень начальника юридичного управління міськради Андрій Терентьєв додав, що такі колізії регулюються регламентом Енергодарської міської ради, тому депутати самі можуть внести зміни в документ в рамках діючого законодавства. Тож після всіх зауважень питання зняли з розгляду.

Також депутати порушили проблемні питання щодо розливної торгівлі алкоголем, паркувальних місць біля супермаркетів (зокрема засилля автомобілей таксі), реклами телеграм-каналів з розповсюдження наркотиків та інші.

Крім того, депутати виділили матеріальну допомогу мешканцям міста на лікування та одноголосно підтримали рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Енергодара» заслуженому тренеру України, тренеру-викладачу з веслування на байдарках та каное вищої категорії ДЮСШ СОК ЗАЕС Сергію Снежку. Сергій Степанович виховав цілу плеяду талановитих спортсменів, які ставали переможцями та призерами чемпіонатів та кубків світу, Європи, міжнародних турнірів, чемпіонатів та кубків України. Серед них – чотириразова чемпіонка світу, чотириразова чемпіонка Європи з веслування на байдарках та каное Людмила Бабак і чемпіон світу та Європи Денис Давидов.

Тренеру-викладачу з веслування на байдарках та каное Сергію Снежку присвоєно звання «Почесний громадянин міста Енергодара»
Тренеру-викладачу з веслування на байдарках та каное Сергію Снежку присвоєно звання «Почесний громадянин міста Енергодара»

Також на засіданні внесли зміни до деяких міських програм та положень. Зокрема, до Комплексної програми розвитку охорони здоров’я на 2020-2022 роки. Ці зміни передбачають витрати на потреби первинної і вторинної ланок медицини Енергодара.

Особливу увагу депутати приділили проблемам СМСЧ, неефективна робота колишніх керівників якої ледь не призвела до справжнього медичного колапсу. Як розповіла начальниця відділу охорони здоров’я міської ради Мирослава Климчук-Новачкевич, критична ситуація в лікарні виникла через те, що колишнє керівництво лікарні не проводило роботу з автоматизації робочих місць, занесення до інформаційної медичної системи записів про проліковані випадки і надання медичної допомоги хворим, а також через неефективне виконання відкладених вимог надавачами послуг за договорами з НСЗУ.

Начальниця відділу охорони здоров’я міської ради Мирослава Климчук-Новачкевич розповіла, чим викликані фінансові проблеми в КПН «СМСЧ»

За планом на 2021 рік фінансування від Національної служби здоров’я України становило 111 973 865,20 грн. За 9 місяців з початку цього року сума надходжень від НСЗУ  мала б дорівнювати 96 352 904,02 грн, проте по факту станом на 9 вересня СМСЧ отримала лише 30 631 875,65 грн. Тобто лікарня втратила 65 721 028,37 грн через невиконання регламентних вимог НСЗУ. Через відсутність кодування та подання інформації до НСЗУ за рядом пакетів енергодарська медсанчастина взагалі не отримала коштів. Загальні втрати через невиконання відкладених вимог – 4 409 206,44 грн.

Втім на теперішній час ситуація в СМСЧ вже йде на покращення. Після того, як працівники пройшли навчання роботі в інформаційній медичній системі, заклад виконує кодування та подання інформації до НСЗУ за пакетами. Проте сьогодні, аби медсанчастина увійшла в належний робочий ритм, їй знову потрібна фінансова підтримка з міського бюджету.

Своїм рішенням міськрада збільшила видатки на погашення кредиторської заборгованості по заробітній платі у 2021 році на суму 4712,8 тис. грн (загальна сума коштів у 2021 році складатиме 9209,0 тис. грн). Всього видатки Комплексної розвитку охорони здоров’я Енергодара у 2021 році збільшено на 5332,0 тис. грн, а в 2022 році – на 14075,6 тис. грн.

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Яскраво та щиро: найперша в Енергодарі школа відсвяткувала свою 50-ту річницю

Комментарии закрыты.

X