Новий статус дитячої та художньої шкіл Енергодара, фінансування медицини, реорганізація КЮМ «Екватор»: підсумки сесії

Минулої п’ятниці, 22 жовтня, відбулася чергова чотирнадцята сесія Енергодарської міської ради. Депутати розглянули 46 основних та 7 додаткових питань порядку денного.

За рішенням міськради з депутатського фонду виділено 96 тис. гривень для надання матеріальної допомоги на лікування двом енергодарцям, які мають важкі хронічні захворювання.

Під час засідання депутати розглянули питання про реорганізацію відділу культури міської ради. З 1 січня 2022 року він об’єднається з відділом у справах сім’ї, молоді та спорту. Новий орган матиме назву «відділ культури, молоді та спорту Енергодарської міської ради» та займатиметься питаннями розвитку культури, спорту та молодіжної політики, організацією та проведенням масових культурних заходів та спортивних змагань, підтримкою талановитих та обдарованих дітей, оздоровленням дітей та молоді, які потребують особливої уваги та підтримки, обліком багатодітних сімей тощо. Крім того, на сесії затвердили Положення про новий відділ.

Чергова чотирнадцята сесія Енергодарської міської ради

Наступне питання стосувалося зміни підпорядкування Дитячої музичної та художньої шкіл, які з початку нового року підпорядковуватимуться управлінню освіти та матимуть статус закладів позашкільної освіти сфери культури.

«28 вересня 2017 року прийнято Закон «Про освіту» та визначено структуру освіти та її складники. Одним з яких, поруч із загальною середньою, позашкільною та дошкільною визначено спеціалізовану освіту, до якої належать мистецькі школи. Мистецька школа є закладом спеціалізованої позашкільної освіти сфери культури, який надає початкову мистецьку освіту. У зв’язку зі змінами у законодавстві виникла необхідність приведення у відповідність установчих документів закладів освіти, на що передбачено термін 5 років з дня набрання законом чинності», – підкреслила начальниця управління освіти Енергодарської міської ради Світлана Букреєва.

Начальниця управління освіти міськради Світлана Букреєва розповіла про освітню структуру та її складники

Окрім того, заклад спеціалізованої позашкільної освіти – це заклад позашкільної освіти, мистецька школа – заклад спеціалізованої мистецької освіти, який також підпадає під дію Закону України «Про позашкільну освіту».

Наразі, згідно з нормами чинного законодавства, позашкільна освіта може здобуватися одночасно із середньою та дошкільною.

Світлана Букреєва зазначила, що за бажанням батьків у разі, якщо дитина успішно навчається у художній або музичній школі, вона зможе бути звільнена від уроків образотворчого або музичного мистецтва у загальноосвітніх закладах. При цьому оцінки, які учень отримає у мистецькій школі, можуть бути перенесені до його шкільного табелю. Всі вихованці художньої та музичної шкіл зможуть отримати свідоцтва про позашкільну освіту встановленого державного зразка.

Слід зауважити, що зміна підпорядкування дитячої музичної та художньої шкіл ніяким чином не вплине на внутрішню роботу закладів.

Також депутати ухвалили рішення щодо реорганізації позашкільного навчального закладу «Клуб юних моряків «Екватор» з флотилією». Питання про його приєднання до Центру туризму, краєзнавства та спорту вивчалося не один рік.

«Управлінням освіти проведено аналіз гуртків та секцій, які функціонують у місті, в тому числі діяльності КЮМ. Робота Клубу юних моряків розподілена за чотирма напрямками: військово-патріотичний, спортивний, еколого-натуралістичний та науково-технічний. Всі ці спрямування представлені у ЦТКС», – зазначила у своєму виступі Світлана Букреєва.

У зв’язку з цим прийнято рішення об’єднати ці два заклади.

Крім того, Світлана Михайлівна повідомила, що КЮМ має два кораблі – «Чалий» та «Дункан». І якщо перший ще може використовуватися для занять дітей та виходу на воду, то «Дункан», якому вже понад 50 років, на сьогодні перебуває у вкрай незадовільному стані.

В свою чергу міський голова висловив власну точку зору з приводу цієї ситуації.

«Аналогічна структура наразі залишилася лише в Києві та Енергодарі. Тож для того, щоб юнаки могли виходити у плавання, давайте разом попрацюємо над цим питанням. Можливо той корабель, який вже не придатний до виходу в море, потрібно реалізувати. А на ці кошти відремонтувати корабель «Чалий» для того, щоб мати одне ефективно працююче судно», –  зазначив міський голова Дмитро Орлов.

Міський голова Енергодара Дмитро Орлов висловив свою думку з приводу матеріально-технічного оснащення КЮМ

Також внесено зміни до Переліку заходів, спрямованих на охорону та раціональне використання природних ресурсів, які фінансуються за рахунок коштів екофонду. Зміни стосуються придбання контейнерів та урн для збору твердих побутових відходів для управління освіти та придбання  сміттєвоза з боковим завантаженням для КП «ЦД «Промінь».

Депутати також розглянули питання щодо внесення змін до рішення міської ради «Про бюджет Енергодарської територіальної громади на 2021 рік». Після внесення змін до програм їх було затверджено відповідними коригуваннями до бюджету.

Після внесення змін до програм їх було затверджено відповідними коригуваннями до бюджету. 5,7 млн гривень виділено для КНП «СМСЧ», з них 2,2 млн гривень – на придбання цифрової рентген-системи. Інші кошти будуть направлені на придбання кисневих концентраторів, медикаментів, ліжок, газової балонної рампи, матеріалів для поточного ремонту приміщень. Крім того, 536 тис. гривень виділено для реконструкції приміщень будівлі колишньої швидкої допомоги, де планується відкрити лабораторно-діагностичний центр. Першим кроком на шляху до цього має стати будівництво тут сучасної ПЦР-лабораторії.

Начальниця фінансового управління Енергодарської міськради Олена Денисенко звітує про коригування до бюджету

За рішенням міськради понад 300 тис. гривень направлять на придбання новорічних подарунків для учнів освітніх закладів та дітей з інвалідністю.

Також у бюджеті передбачили витрати на компенсацію пільгового проїзду у громадському транспорті, реконструкцію патологоанатомічного корпусу СМСЧ, відшкодування заборгованості перед ДТЕК Дніпроенерго та ДП ЗД «УКРІНТЕРЕНЕРГО» за спожиту теплову енергію та електроенергію, поточний ремонт ЗТП №1 та №6, забезпечення господарчої діяльності бюджетних установ тощо.

Депутати надали дозвіл КП «ЦД «Промінь» на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вулиці Курчатова. На цьому місці планують збудувати розважальний центр – спортивну споруду зі штучним льодовим покриттям. Проєкт реалізують у рамках державної програми «Велике будівництво».

Ще одне рішення стосувалося внесення змін до Стратегічного плану розвитку міста Енергодара до 2027 року. До плану включено новий захід – будівництво автомобільно-залізничного мосту через Каховське водосховище в Енергодарі та в районі міста Марганець. Сприятиме у реалізації проєкту НАЕК «Енергоатом». Реалізувати його планують  протягом 2022-2027 років.

Крім того, присутні заслухали звернення депутатів до очільників нашої області та України стосовно необхідності збільшення фінансування медицини та підтримки медичних працівників через складні епідемічні умови, розміщення нового окремого батальйону територіальної оборони в Енергодарі тощо. Деякі звернення депутати підтримали, іншим же ­не вистачило потрібної кількості голосів.

Представники міської влади обговорили важливі для міста питання на черговій сесії

Наприкінці засідання від імені депутатів та від себе особисто міський голова звернувся до енергодарських лікарів та місцевих жителів. Дмитро Орлов подякував усім медичним працівникам за віддану та складну працю. А енергодарців Дмитро Олегович закликає якнайшвидше вакцинуватися від коронавірусу. Бо на сьогодні – це єдиний визначений спосіб захисту від важкої недуги.

Анна Федоренко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Нові тарифи на холодну воду та каналізацію, розвиток медицини в Енергодарі –…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X