Майже не відрізнялися від оригіналу: запоріжець організував злочинну групу по підробці документів

У Тернопільській області правоохоронці затримали членів міжрегіональної злочинної групи, яка займалася підробкою документів із голографічними захисними елементами і в подальшому реалізовувала їх по всій Україні.

Бізнес по підробці документів організував уродженець Запоріжжя

За даними Нацполіції в області, організував бізнес уродженець Запоріжжя. Він у власному будинку облаштував підпільний цех з виготовлення документів. У спільники взяв ще сімох осіб, серед яких як українці, так і представники ромської національності та Молдови.

Група в інтернеті розмістила оголошення про виготовлення документів, а саме: посвідчень водія, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, паспорти громадянина України, ID-картки, дипломи про освіту, медичні довідки для водіїв, а також номерні знаки.

Спільники працювали на території восьми областей

У ході розслідування стало відомо, що працювали спільники на території Тернопільської, Івано-Франківської, Волинської, Київської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської та Одеської областей. Переписку з клієнтами вели через соціальні мережі.

Кожен виконував свою функцію – один приймав замовлення, інший оформляв та обробляв усю інформацію, ще один фахівець виготовляв посвідчення.

Готові замовлення клієнти отримували через поштові відправлення і одразу розраховувалися за роботу.

«Бізнесмени» виготовляли підроблені документи на високоякісній оргтехніці, а також використовували плівку з захисними голографічними елементами. Відрізнити підробку від оригінального документа було фактично не можливо.

Правоохоронці провели одночасно 34 обшуки в семи областях України

Правоохоронці провели одночасно 34 обшуки в семи областях України, де працювало угрупування. У ході спецоперації вилучили комп’ютерну техніку, голографічні взірці, пластикові картки, бланки, мобільні телефони та сім-картки. Опрацьовують оперативники і документи з переліком клієнтів-замовників.

Слідчі оголосили підозру п’ятьом фігурантам незаконного бізнесу. Двом учасникам злочинного угрупування суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Щодо інших трьох ведуться судові слухання.

Усім підозрюваним інкримінують ч.2 ст.199 ККУ – виготовлення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту голографічних захисних елементів за попередньою змовою групою осіб та ч.3 ст.358 ККУ – підроблення та збут документів.

Читайте також: Енергодарця, який постачав місцевому криміналу зброю з ООС, відправили до в’язниці

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X