Дім-мрія: як живе перше ОСББ в Енергодарі

Червону цегляну багатоповерхівку, що на Курчатова, 14, не сплутаєш ні з якою іншою в Енергодарі. Унікальна вона не тільки своїм зовнішнім виглядом та внутрішнім оздобленням, але й тим, що саме її жителі створили найперше об’єднання співвласників багатоквартирних будинків у нашому місті. У будинку 34 квартири, в яких мешкають близько ста жителів. Про історію створення та сьогодення, про проблеми та успіхи у цій нелегкій справі ми поспілкувалися з головою ОСББ Дмитром Орловим.  

Голова ОСББ «Курчатова-14» Дмитро Орлов
Голова ОСББ «Курчатова-14» Дмитро Орлов

Шлях був довгим та тернистим. Чого варті тільки збір усіх необхідних для реєстрації документів, укладання договорів з обслуговуючими підприємствами та перші самостійні кроки в управлінні ОСББ… Життєвоважливим було і питання формування тарифу на утримання будинку.

За 8 років на території ОСББ «Курчатова-14» виконаний колосальний обсяг робіт, а особливу увагу приділили питанню безпеки. Окрім того, в ОСББ облаштували автостоянку, систему супутникового телебачення та інтернет-мережу, крапельний полив, роздільний збір сміття, замінили всі лампи на енергозберігаючі. У під’їзді заборонили палити, натомість на сходових клітках розвісили картини та вазони з квітами-. Серед ноу-хау – раціональне використання підвальних площ під власну майстерню і тренажерний зал. Все це – ініціатива самих мешканців будинку, які залюбки беруть участь у благоустрої.  

Дім-мрія: як живе перше ОСББ в Енергодарі
Дім-мрія: як живе перше ОСББ в Енергодарі

Звичайно, безцінний досвід створення першого в місті ОСББ став у пригоді іншим – за консультацією сюди постійно звертаються ті, хто тільки планує «виходити у відкрите плавання». Проте сьогодні ініціативні групи тих, хто бажає створити своє ОСББ, замість підтримки з боку влади, зустрічаються лише з труднощами та перепонами. Який же вихід з цієї ситуації бачить голова першого ОСББ в місті – дивіться у нашому сюжеті.

Цілком очевидно, що об’єднання співвласників багатоквартирних будинків зараз є найефективнішою формою управління будинком, житловим майном та прилеглою територією. Адже право бути господарями у своєму домі дає можливість спрямовувати кошти та зусилля туди, де вони найбільше потрібні та використовувати ці ресурси максимально ефективно. Тому Дмитро Орлов радить не опускати руки, а впевнено рухатися до своєї мети.

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Спартакіада ЗАЕС з легкої атлетики: перемогли найсильніші!

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X