Перша школа: історія заснування освітнього осередку в Енергодарі

Енергодару цього року виповнюється 50. Ми пропонуємо вам поринути вам в цікаву історію нашого рідного міста. Познайомитися з людьми, які стояли біля витоків створення енергетичної столиці України. Та з тими, чиї золоті руки по цеглині збудували найзначущі місця Енергодара.

Сьогодні поговоримо про першу школу міста. Будувати її почати у 1971 році. Одним із засновників був Іван Тихонович Вілюнов, який згодом став директором. Енергодарець розповідає, що школу звели менш ніж за пів року.  Обладнання для навчання дістати було важко, але можливо. Більшою проблемою тоді став занадто малий бюджет. Грошима допомагав «батько» всього міста – Рем Германович Хенох.

Ми зустрілися з Іваном Тихоновичем, який під час розмови поділився спогадами про минулі роки. Каже, що «вище» керівництво з області одразу не повірило в те, що енергодарці встигнуть до вересня звести таку масштабну будівлю «з нуля». Але! Будівельники, вчителі та навіть майбутні учні доклали максимум зусиль, аби перша школа відчинила свої двері здобувачам освіти вчасно.

У 71-му році на перший дзвоник до школи завітали понад три сотні дітей, якими опікувалися більше як тридцять вчителів. Найближчим його колегою був Віктор Помазан, тодішній завуч. Іван Тихонович під час розмови називає його ласкаво  – «братушкою». Говорить, що вони разом займалися школою,  допомагали один одному і ніколи не сварилися. Колеги спілкуються та підтримують теплу дружбу й досі.

Перша школа: історія заснування освітнього осередку в Енергодарі
Історія першої школи Енергодара: хто заснував осередок знань в місті?

Ми завітали на інтерв’ю й до Віктора Харламповича. Він розповідає, що педагогічний склад був неймовірно згуртованим, де більш досвідчені викладачі допомагали молодшим. А ще, всі вчителі були дуже відданими своїй справі. Зазначає, що дуже вдячний Надії Архипівні Іващенко, Людмилі Казимирівні Щербині, Софії Василівні Непеіній, Лідії Петрівні Кузнєцовій, Лідії Петрівні Коротя, Ользі Іванівні Грущенко за багаторічну співпрацю. Через величезну єдність дітей та персоналу школи на заклад освіти жодного разу не було нарікань. Педагоги згадують це з гордістю.

Педагогічний склад першої школи в Енергодарі був неймовірно згуртованим
Через єдність дітей та персоналу школи на заклад освіти жодного разу не було нарікань

Зараз вчителі давно пенсіонери. Їм вже за вісімдесят. Та, як то кажуть, вони молоді душею. Мають багато захоплень. Іван Тихонович зізнається, що полюбляє активний відпочинок, їздити на велосипеді. А от Віктор Харлампович займається вишивкою. Рушники, сорочки та ікони. Яке ж воно все неймовірне. Перехоплює подих від того, наскільки талановиті люди живуть з нами поруч!

Користуючись нагодою, педагоги щиро привітали цьогорічних випускників із закінченням навчального року. А Іван Тихонович, який більше п’ятдесяти років вчителював, ласкавими словами згадав своїх колишніх учнів. Та побажав їм благополуччя та щасливої долі.

Перша школа в Енергодарі
Перша школа в Енергодарі

Ми приєднуємося до всіх привітань та побажань! Щиро хочемо, аби всі учні знали та пам’ятали своїх педагогів, які подарували їм найцінніше – знання. Шануйте та пишайтеся вчителями! Бо саме завдяки їхній кропіткій праці в нашому Енергодарі живуть багато  талановитих і успішних людей.

Дар’я Климак,  Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Все для людей: в Енергодарі будують громадську вбиральню, порушуючи ДБН

1 Комментарий
  1. Анонім :

    Дуже зворушливі інтерв’ю. Це наша історія…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X