ОСББ першої 9-поверхівки Енергодара: історія і сьогодення

Здається, кожен енергодарець  знає історію  свого рідного міста, заснованого 12 червня 1970 року з початком будівництва Запорізької ТЕС. Майже одночасно почали з’являтися  перші 5-поверхові будинки.  А у 1972 році було збудовано першу чотирьох під’їзну  9- дев’ятиповерхівку  по бульвару Юності, 7.

Зважаючи на те, що будинку вже досить багато років і стан внутрішньобудинкових мереж залишав бажати кращого, жителі будівлі, об’єднавшись, створили власне ОСББ, аби самотужки контролювати та поліпшувати свої житлові умови. Яким був шлях створення такого об’єднання?

« До створення ОСББ ми йшли досить довго. Перші організаційні збори зібрали ще восени 2018 року. Я був одним з перших ініціаторів даного об’єднання та швидко зібрав однодумців серед жителів будинку, які також хотіли позитивних змін. В серні 2019 року ми провели установчі збори, працювали з протоколами. Реєстрація також зайняла певний період часу, і вже в грудні ми перейшли до самостійної роботи як ОСББ»- розповів голова ОСББ «Бульвар Юності» Олександр Вороніца.

Саме давно обіцяний місцевою владою ремонт покрівлі затримав час на створення  ОСББ цього будинку.

Голова ОСББ «Бульвар Юності» Олександр Вороніца ще з 2017 року був спантеличений від того, як сумно виглядає будинок з усіма його комунікаціями, та не розумів, на що витрачалися щомісячно сплачувані жителями кошти за комунальні послуги. Бо ж жодного разу не побачив  будь-яких робіт для  поліпшення стану свого дому.

« Коли я почав писати листи місцевій владі та комунальникам про неналежний стан наших під’їздів, я і гадки не мав, що коїться у підвалі. Були відсутні двері у підвалі, освітлення біля під’їздів тощо»-  згадує Олександр Вороніца.

Одним із перших ініціаторів створення ОСББ разом з Олександром стала Євгенія Коваль, яка на той час вже збирала необхідну інформацію та заохочувала жителів свого під’їзду.

« Ми гарно працювали і багато людей нас підтримували, тому особисто вдячна усім, хто приймав участь у створенні ОСББ»- наголосила членкиня правління ОСББ «Бульвар Юності» Євгенія Коваль.

Мешканці розповідають, що на шляху створення  ОСББ «Бульвар Юності» їм довелося зіткнутися з багатьма труднощами.

« Майже на кожному кроці ми стикалися з багатьма непорозуміннями і, звичайно, на допомогу від місцевої влади ми навіть не розраховували. Першою перепоною на шляху стало КП «Чисте місто», яке з невідомої причини не хотіло пускати нашого підрядника на полігон твердих побутових відходів. З «Тепловодоканалом» також були складнощі. В той же час ми розуміли, що всі проблеми, так чи інакше, можна вирішити»- розповів Олександр Вороніца.

Тим не менш, як би не було важко, але їм вдалося зробити багато корисного. Люди помічають ці зміни і радіють їм.

« Всі наші сили та кошти були кинуті на підвальне приміщення. Тому, можливо, наші мешканці не бачать змін зовні, адже всі вони знаходяться всередині»- відмітив Олександр Вороніца.

Як завжди в таких справах, велике значення має наявність коштів не тільки на утримання будинку, але й на більш вагомі реконструктивні роботи.

« Наш тариф складає 6,50 грн. за м2. І як виявилось, цих коштів достатньо для утримання будинку в належному стані»- зазначив Олександр.

Олександр Вороніца вважає, що така форма правління будинком наразі дійсно найрезультативніша, і охоче надає власну допомогу новачкам в цій справі.

Анна Федоренко, Олександр Кириленко МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Енергодарці сказали рішуче «НІ!» свавіллю виборчої комісії

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X