П’ятий енергоблок Запорізької АЕС підключили до енергосистеми

Вчора, 9 вересня, о 20:31 після завершення планового середнього ремонту енергоблок №5 Запорізької АЕС підключили до енергосистеми. Про це повідомляє пресслужба станції.

На сьогодні в роботі перебувають чотири енергоблока. На енергоблоці №2 йде дев’ята доба планового середнього ремонту, а на енергоблоці №4 – дев’ятнадцята доба планового середнього ремонту.

П’ятий енергоблок Запорізької АЕС після ремонту підключено до енергосистеми

Під час ремонтної кампанії на енергоблоці №5 фахівці виконали заміну конденсатора турбіни. Конденсатор призначений для охолодження відпрацьованої пари і входить в систему циркуляційного водопостачання. Один конденсатор складається з шести модулів, які, в свою чергу, зібрані в три корпуси.

У нового конденсатора збільшена площа охолодження та кількість трубок, що позначиться на підвищенні коефіцієнту корисної дії енергоблока. З’явиться можливість більш ефективно застосовувати кулькову очистку трубок конденсатора, що також позитивно вплине на виробництво електроенергії.

Варто зазначити, що проведені роботи були складні і масштабні. Реконструкція з заміни обладнання тривала три місяці, і в цьому процесі були задіяні майже всі підрозділи Запорізької АЕС та підрядні організації.

Як повідомляє пресслужба станції, на Запорізькій АЕС це вже четвертий енергоблок, на якому проведена масштабна заміна обладнання. У наступному році заміна конденсатора запланована на першому енергоблоці, а в 2023 році – на шостому. Тобто вже за два роки всі енергоблоки Запорізької АЕС працюватимуть з новими конденсаторами.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Учнівську молодь Енергодара запрошують випробувати свої сили у фотоконкурсі…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X