Чи буде Енергодар зеленим влітку? Питаємо у комунальників

Однією з актуальних  для обговорення в Енергодарі є тема зелених насаджень. А саме  їх видалення, оновлення та полив. Наші журналісти зустрілися з директоркою підприємства «Міськзеленбуд» Оленою Садовською, аби дізнатися, скільки нових кущів та дерев тепер прикрашають наше місто?

«За останнім тендером, це приблизно 4244 насадження. З них 2870 – троянди, якими ми повністю оновили Алею троянд. До речі, старі квіткові кущі ми не викинули, а пересадили їх по місту», розповідає директорка КП «Міськзеленбуд».

Олена Садовська – директорка КП «Міськзеленбуд»
Олена Садовська – директорка КП «Міськзеленбуд»

Так, аж дев’ять різновидів нових троянд скоро будуть милувати око всім, хто буде прогулюватися Алеєю. Окрім цього, пані Олена розповідає, що працівники їх підприємства висадили на Алеї безліч нових кущів та дерев: ялинки та рожеві каштани. Хочемо нагадати містянам, що по всій території встановлено відеоспостереження, тож якщо комусь закортить пересадити квітковий кущ собі на дачу – правоохоронці обов’язково вирахують крадіїв.

Директорка комунального підприємства зупинилася й на поливі – болючій для всіх темі. В тому числі й для комунальників. Зазначає, що вони розуміють всю серйозність проблеми. Але системам трубопроводу по місту дуже багато років і настав час їх змінювати. Тож найближчим часом «Міськзеленбуд» планує просити кошти з бюджету для оновлення труб.

КП «Міськзеленбуд» планує просити кошти з бюджету для оновлення труб
В Енергодарі системам трубопроводу дуже багато років і настав час їх змінювати

Містян обурює й той факт, що десь поливу взагалі немає, а в інших місцях вода заливає дороги та тротуари. Пов’язане це з віком систем чи з недбальством самих комунальників, ми не знаємо, але точно ці проблеми треба усунути якнайшвидше.

Пов’язане це з віком систем чи з недбальством самих комунальників, ми не знаємо
Десь поливу взагалі немає, а в інших місцях вода заливає дороги та тротуари

Багато негативних розмов викликав й рулонний газон, який нещодавно розстелили на сквері по вулиці Молодіжна. Перезимував він досить погано та навіть почав засихати. Олена Садовська пояснила, що полив газону був не зовсім задовільним через низький тиск  подачі води в трубах. Зараз над цим працюють комунальники. Тож тепер газон потрохи відновлюється, позеленів.

Тепер газон в Енергодарі потрохи відновлюється, позеленів
Полив газону був не зовсім задовільним через низький тиск подачі води в трубах

Окремо поговорили й про берези, які видалили біля ПК «Сучасник». Директорка «Міськзеленбуду» каже, що їх намагалися врятувати, але не вдалося. Натомість, в центрі міста висадили різноманітні кущі та навіть рідкісні дерева. Всі зелені декорації будуть квітнути в різну пору року. Сподіваємося, що про цю «красу» будуть дбати і всі нові насадження приживуться в Енергодарі.

Та кущі й дерева – це не вся прерогатива підприємства. Пані Олена розповідає про вандалізм з лавками, які нещодавно встановили в місті. Мешканці міста вже зламали декілька лавок на вулиці Українська. До таких людей виникає запитання: навіщо псувати те, що зроблене для вашої ж користі? Тепер з вандалами будуть розбиратися працівники поліції.

В Енергодарі встановлюють нові лавки
В Енергодарі з’явиться багато нових лавок для відпочинку

Звичайно помітно, що Енергодар розквітнув, але, на жаль, на негативні моменти неможливо закрити очі. Ми разом з іншими мешканцями міста дуже сподіваємося, що нові зелені насадження у спекотний період не будуть «вмирати від спраги», як це було минулого року. Дуже хочеться вірити, що за зеленими легенями дбатимуть як треба. І вже зовсім скоро ми зможемо це побачити на власні очі.

Дар’я Климак, Сергій Гаврильченко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Хто винен? В Енергодарі на тепломережах житлових будинків стоїть магазин

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X