У Запоріжжі дитину покусала отруйна сколопендра

В соціальній мережі Instagram з’явилася публікація жительки Запоріжжя про те, що її дитину покусала отруйна багатоніжка – сколопендра.

Тіло дитини вкрилося червоними пухирцями
Дитину із Запоріжжя покусала сколопендра

Жінка зазначає, що після обіднього сну її дитина вкрилася червоними пухирцями. Запоріжанка подумала, що це від укусів комарів, але через деякий час помітила, як з-під дитячого ліжечка виповзла чорна сколопендра.

Живуть такі багатоніжки переважно в тропіках і субтропіках, в Україні зустрічаються дуже рідко, в південних областях.

В Україні такі сколопендри зустрічаються дуже рідко, в південних областях
Живуть такі сколопендри переважно в тропіках та субтропіках

Укуси такої сколопендри болючі для людини, а отрута великих тропічних сколопендр може бути взагалі смертельною. Часто укус сколопендри призводить до підвищення температури тіла до 39-40 °C та виникнення обширного, в залежності від кількості отрути, набряку.

Налякана сколопендра, що проповзає тілом людини, також може викликати отруйний опік шкіри внаслідок виділення отрути через кігтики кінцівок.

Не слід плутати отруйну сколопендру із домашньою мухоловкою!

У деяких країнах мухоловку звичайну навіть оберігають
Домашня мухоловка – корисна багатоніжка

Мухоловка звичайна є корисною багатоніжкою, у деяких країнах її оберігають, бо вона знищує кровососних комах у оселях. Вид занесений до Червоної книги України. Для людини нешкідлива, бо її щелепи не можуть прокусити людську шкіру. Також нешкідлива для свійських тварин.

Отож, якщо зустрінете таку багатоніжку, не лякайтеся. Та краще не чіпайте її, адже хатня мухоловка полює на набридливих комах (комарів, мух).

Читайте також: У Запоріжжі сталася жахлива ДТП: є загиблий (ФОТО)

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X