Енергодарці, отримайте ваучер на навчання для подальшого працевлаштування

Здавалося б, працівники з великим досвідом роботи і життєвим багажем – мрія кожного роботодавця. Проте сьогодні людям після 45-ти важко на рівних конкурувати з молоддю на ринку праці. Знання, уміння і навички застарівають впродовж життя людини. Значна кількість осіб у віці старше 45 років, отримавши професію після школи, не освоювали нову професію, не підвищували рівень своєї кваліфікації, тим самим втратили затребуваність на ринку праці.

Звертаючись в службу зайнятості, люди часто говорять: «Моя професія застаріла», «Мої знання вже не придатні, адже технології пішли давно вперед», «Я не підходжу за віком, оскільки приходять молоді фахівці з актуальними знаннями» та ін. І все зводиться до одного – потрібні нові знання.

Закон «Про зайнятість населення»  припускає видачу ваучерів особам старше 45 років
Енергодарці, отримайте ваучер на навчання для подальшого працевлаштування

Закон України «Про зайнятість населення» передбачає ряд інструментів, що підвищують конкурентоспроможність таких осіб на ринку праці. Один з таких інструментів визначений в статті 30 Закону України «Про зайнятість населення» і припускає видачу ваучерів особам старше 45 років. Для реалізації положень закону 4 квітня 2013 року набула чинності Постанова КМУ «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримки конкурентоспроможності осіб на ринку праці».

Тобто, якщо ваша професія застаріла, не актуальна, або ж ви не конкурентоздатні в силу якихось інших об’єктивних причин, звернувшись в службу зайнятості, ви можете отримати увесь спектр послуг для того, щоб на рівних конкурувати на ринок праці.

Хто може отримати ваучер:

1) особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку;

2) особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової поліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”;

3) особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, з числа осіб з інвалідністю до отримання права на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”;

4) внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи.

Хто не може отримати ваучер:

Особи, які впродовж останніх трьох років вже навчалися за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття; особи, зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні; особи, що досягли встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку. Ваучер видається одноразово, вартість якого встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятиразовий розмір прожиткового мінімуму.

Де можна вчитись: навчання здійснюється закладами професійної (професійно – технічної) та вищої освіти, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на освітню діяльність, за затвердженим Мінсоцполітики переліком професій, спеціальностей.

Де ознайомитись з переліком професій, спеціальностей та напрямами підвищення кваліфікації: www.dcz.gov.ua

 

Детальну інформацію про можливість отримання ваучера можна отримати в Енергодарській міській філії Запорізького обласного центру зайнятості, або за тел. (06139) 6-25-35, або на сайті www.dcz.gov.ua.

Читайте також: Енергодарцям до уваги: рекрутинг від служби зайнятості

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X