Допомога ТВК, реорганізація КП, зміни до бюджету – основні акценти сесії Енергодарської міськради

У п’ятницю, 9 квітня, відбулася чергова п’ята сесія Енергодарської міської ради. Депутати розглянули близько 80 питань порядку денного та ухвалили низку важливих рішень.

Одне з ключових питань стосувалося внесення коригувань до бюджету міста на поточний рік. Серед основних витрат – заходи соціального значення, витрати на утримання та роботу комунальних підприємств, закладів освіти, реалізацію міських програм, зокрема програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства, програми гуманного вирішення проблеми безпритульних тварин та інших.

Міський голова Енергодара Дмитро Орлов
Міський голова Енергодара Дмитро Орлов

Депутати підтримали рішення про надання поворотної фінансової допомоги діючому КП «Тепловодоканал» на загальну суму 54 млн 737 тис. 939 грн. З них 33,3 млн грн виділено для погашення боргу за теплову енергію перед Запорізькою АЕС, 12,2 млн – перед «ДТЕК Дніпроенерго» та 9,2 млн – перед ПАТ «Енергетична компанія «Барвінок» за постачання електроенергії. Кінцевий термін погашення – 15 квітня 2028 року.

Коментуючи це рішення, міський голова Дмитро Орлов зауважив: «Ці гроші не підуть на премії або зарплату керівництву, це виключно цільові кошти, які дозволять нашому підприємству прожити цей рік – до врегулювання питання економічно обґрунтованого тарифу та вийти на той рівень, коли ми будемо мати якісне тарифне підприємство, яке зможе ефективно управляти».

Одне з основних питань сесії стосувалося реорганізації комунальних підприємств «Чисте місто» та «Міськзеленбуд», які об’єднали з КП «Промінь», передавши йому права, обов’язки та майно підприємств. Варто зазначити, що реорганізація відбувається без скорочення персоналу. Також від КП «Комунальні системи» на баланс «Променя» передали об’єкти дорожнього господарства. На думку керівників міста, це дозволить ефективніше використовувати ресурси і спецтехніку та значно підвищити якість надання послуг.

Реорганізація торкнулася і відділів та управлінь міської ради. Вона відбувається задля оптимізації і приведення у відповідність до нормативних вимог організаційної структури виконавчих органів. Коментуючи ухвалення цього непопулярного рішення, міський голова наголосив, що такі кроки дозволять зекономити чималі бюджетні кошти – близько 8 млн грн. Посприятиме цьому й скорочення удвічі щомісячної премії очільника міста до кінця цього року. Детальніше дивіться у нашому сюжеті.

Ще одне важливе питання порядку денного стосувалося підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Зокрема, надання ОСББ фінансової допомоги на проведення масштабних ремонтів. На поточний рік на ці потреби передбачено близько 10 млн грн.

Також рішенням міської ради в Енергодарі заборонено продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та вин з 22:00 до 08:00. Але це не стосується ресторанів та кафе.

Крім того, депутати внесли зміни до складу виконавчого комітету міськради, включивши до нього голову профспілки ЗаТЕС Олександра Кузьміна, голову ОСББ Світлану Король та працівника ЗАЕС –учасника АТО Валерія Погуляя.

Зі всіма ухваленими рішеннями можна ознайомитися на сайті міськради.

 Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Енергодарські рятувальники відзвітували про свою роботу з початку року

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X