Не було б щастя, так нещастя допомогло: як в Енергодарі створюються ОСББ?

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків в Енергодарі реєструються майже не щодня. Принаймні, так було до карантину. Містянам подобається господарювати в своїх будинках самостійно. От і мешканці двопід’їздного будинку по вулиці Скіфська, 12 також нещодавно створили власне ОСББ. В них все почалося  з не дуже гарної історії, але, як то кажуть, не було би щастя, так нещастя допомогло.

Оскільки мова йде про більш-менш новий будинок, то він виявився ласим «шматочком» для крадіїв. Злочинці постійно вирізали електрокабель, і енергодарцям часто доводилося сидіти без світла. Одного разу терпець городянам увірвався. Люди вирішили встановити камери відеоспостереження, аби убезпечити себе від подібних випадків. Саме ця проблема й згуртувала сусідів. І коли в енергодарців почата справа виявилася вдалою, вони чітко зрозуміли – ОСББ в їх будинку бути!

Кількість ОСББ в  Енергодарі зростає: чому люди взяли ситуацію «в свої руки»?
Не було б щастя, так нещастя допомогло: як в Енергодарі створюються ОСББ?

Але на початку реєстрації ОСББ стало відомо про деякі «підводні каміння». Мешканці багатоповерхівки зіткнулися з проблемою, яку власними силами й досі не можуть вирішити. Компанія «Місто для людей» відмовляється передати представникам ОСББ всі необхідні документи на будинок. Зараз доводиться вирішувати питання через суд. Сподіваємося, влада зверне увагу на  ситуацію, що склалася і нарешті допоможе мешканцям ОСББ.

Голова правління Андрій Кожуховський розповідає, що на початку створення об’єднання роботи було не початий край. В першу чергу містяни почали наводити лад в підвалах. Це виявилося не дуже легко, але немає проблем, які не можуть вирішити вправні людські руки. Тож благоустрій будинку потрохи налаштовується.

Андрій Кожуховський – голова правління ОСББ «Скіфська, 12»
Андрій Кожуховський – голова правління ОСББ «Скіфська, 12»

Наразі тариф в ОСББ «Скіфська, 12» – 6 гривень за квадратний метр. Поки що цих коштів не зовсім вистачає на все заплановане. Та, не зважаючи на це,  мешканці будинку власними силами дбають не тільки про добробут свого ОСББ, а й про безпеку. Як нам стало відомо, на час карантину енергодарці самотужки дезінфікують під’їзди, та на першому поверсі поставили антисептик. Голова правління тішиться, що всі сподівання виправдалися і тепер всі мешканці задоволені.

А ще ми неодноразово розповідали, що ОСББ згуртовує сусідів. І «Скіфська, 12» – ще один тому доказ! Всі мешканці почали вітатися та спілкуватися один з одним. Адже раніше вони були малознайомі.

Після закінчення карантинних обмежень  всі сусіди планують зібратися на спільне прибирання прибудинкової території. Та й взагалі, у людей ще багато планів, які обов’язково здійсняться. Тож ОСББ – це не тільки корисно, а й приємно. Бо кому ж не подобається бачити дійсно гарний результат своєї кропіткої праці?

Дар’я Климак, Сергій Гаврильченко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Подарунок до ювілею міста: в Енергодарі оновлюють Алею троянд

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X