Очільник області розкритикував неякісний і невчасний капремонт в енергодарській СМСЧ

Вчора, 1 квітня, в Енергодарі з робочим візитом побував голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух. Разом з керівниками міста він оглянув стан виконання робіт з капітальної реконструкції приймального відділення спеціалізованої медико-санітарної частини.

Роботи тут виконуються у рамках програми Президента України «Велике будівництво». Проєкт  стартував у 2020 році, його фінансування здійснюється з державного та міського бюджетів. Минулого року на реконструкцію відділення було виділено 8,9 млн грн з міського бюджету, 3,8 млн – за субвенцією по зоні спостереження та 5,8 млн – у рамках президентської програми. А цього року на лютневій сесії міськради з бюджету Енергодара було виділено ще 4,4 млн гривень. Більш того, на найближчу сесію міськради виноситься питання про виділення додаткових коштів.

Втім, не дивлячись на таке щедре фінансування, темпи робіт та, головне, їхня якість залишають бажати кращого. І це на власні очі побачили очільник області Олександр Старух та керівник департаменту охорони здоров’я Олексій Кулинич та висловили чимало зауважень.

У цей час керівник СМСЧ Андрій Бредихін перебував у відпустці, тому червоніти та виправдовуватися перед губернатором довелося його заступникам. А приводи для цього були буквально на кожному кроці: нелогічність будівельних проєктів та недоладність їхнього втілення за чималі бюджетні кошти неабияк здивували та викликали купу запитань.  

Оглянувши стан справ у приймальному відділенні медсанчастини, голова облдержадміністрації оцінив його дуже критично та вказав на системні недоліки.  

Голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух
Голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух

«Мінусів дуже багато: починаючи з того, що ремонт відділення мав бути закінчений до кінця грудня минулого року і люди вже мали отримувати послуги. Проте сьогодні ми побачили купу недоліків – технологічних, технічних. На жаль, доводиться і такі об’єкти бачити. Коли ми, наприклад, відкривали інфекційне відділення у Мелітополі, то там лікарі від щастя плакали, а тут, чесно кажучи, хочеться від іншого заплакати. Але, я думаю, будуть зроблені належні висновки з допущених помилок. Також я переконаний, що потрібно провести аудит того, що зроблено. Адже наразі це приймальне відділення не відповідає тим параметрам і вимогам, на які воно було розраховане», – зазначив Олександр Старух.

Міський голова Енергодара Дмитро Орлов
Міський голова Енергодара Дмитро Орлов

Міський голова Дмитро Орлов зауважив, що ремонт у відділенні ще не завершений, але вже є кілька критеріїв, які не відповідають проєкту та є роботи, які потім необхідно буде перероблювати за власні кошти. Тому для оптимізації процесу реконструкції на черговій сесії міської ради планується розглянути питання щодо зміни виконавця будівельних робіт (в тому числі по заміні вікон та ремонту приміщення під комп’ютерний томограф) з СМСЧ на управління комунальної власності.

«У мене, чесно кажучи, серце кров’ю обливається, коли я бачу, як наші податки використовуються незрозуміло і коли можна настільки неефективно будувати на державні кошти і на кошти місцевого бюджету приймальне відділення. Адже це наше здоров’я, це здоров’я мешканців Енергодара», – відзначив Дмитро Орлов.

Подробиці дивіться у нашому сюжеті.

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: У Благовіщенці відкрили амбулаторію енергодарської «первинки»

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X