Щоб риболовля взимку була безпечною: поради енергодарських рятувальників

В зимовий період крига, що стає на водних об’єктах Енергодара, приваблює сотні рибалок.  «Мисливці» за рибою часто нехтують особистою безпекою, не впевнившись в міцності льоду.

Статистика стверджує, що в Запорізькій області щороку потрапляють під лід, відриваються на кризі та гинуть десятки людей. Лише в Енергодарі кількість смертей на воді у 2020 році збільшилася майже вдвічі у порівнянні із 2019 роком. На щастя, в більшості випадків рятувальникам таки вдалося зберегти людські життя.

Як діяти, коли тяга до зимової риболовлі непереборна?  Рятувальники звертаються до енергодарців із проханням уникати зайвого ризику на кризі.

Рятувальники звертаються до енергодарців з проханням уникати зайвого ризику на кризі
Рятувальники звертаються до енергодарців з проханням уникати зайвого ризику на кризі

Під час руху йдіть повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду. Не забувайте брати із собою підручні засоби, що можуть стати у нагоді для порятунку. Як то мотузку і палицю. З огляду на це, енергодарські рятувальники надають покрокову інструкцію поціновувачам зимової риболовлі, як діяти, коли потрапив у крижаний полон. Детальніше дивіться у нашому сюжеті.

Під час зйомок товщина криги ледь сягала 4 сантиметрів. Але це не зупинило енергодарських рибалок
Під час зйомок товщина криги ледь сягала 4 сантиметрів. Але це не зупинило енергодарських рибалок

Окрему увагу під час зимових канікул та перебуванні на дистанційному навчанні, за словами рятувальників, слід приділити дітям та підліткам. Це група особливого ризику, адже непосидючі дітлахи щорічно стають учасниками різних надзвичайних подій. Тож, шановні батьки, поговоріть обов’язково із своєю малечею про те, що не припустимо відвідувати водойми без нагляду дорослих. Мінімізуйте можливі ризики та навчіть дітей правильно діяти в небезпечних ситуаціях.

Крижана стихія не пробачає помилок. І декількох хвилин вистачить для критичного переохолодження організму.

Дбаймо про себе та здоров’я оточуючих! 

Іванка Тамульонок, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: МедіаЦентр вітає всіх з Новорічними святами!

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X