В Енергодарі затвердили нові тарифи на теплову енергію та гаряче водопостачання ТВК

На засіданні виконавчого комітету, що відбулося 19 серпня, особливо детально розглянули питання, яке вже декілька років вкрай турбує і цікавить чи не кожного енергодарця. Воно стосувалося затвердження економічно обґрунтованих тарифів на теплову енергію, послуги з її постачання та постачання гарячої води комунальним підприємством «Тепловодоканал». Останній раз, за рішенням виконкому, тарифи ТВК затверджувалися ще у квітні 2019 року і відтоді не переглядалися.

«Разом з тим у 2019 році фактично збільшилися ціни на електроенергію та тепло. Суттєво зросла вартість покупної теплової енергії від ВП «Запорізька АЕС». В діючому тарифі вона врахована у розмірі 107,64 грн/Гкал (без ПДВ), на теперішній час цей показник складає 135,82 грн/Гкал (без ПДВ). Також збільшилася вартість покупної хімочищеної води від ДТЕК: з 8,98 грн/Гкал (без ПДВ) до 22,15 грн/Гкал (без ПДВ)», – зазначив директор КП «Тепловодоканал» Олександр Кир’яненко.

Директор КП «Тепловодоканал» Олександр Кир’яненко
Директор КП «Тепловодоканал» Олександр Кир’яненко

Тож нові тарифи розраховані з урахуванням зростання фактичної собівартості цих послуг через збільшення цін на електроенергію, матеріали, послуги сторонніх організацій тощо.  

Очільник ТВК підкреслив, що комунальне підприємство утворилося та фактично розпочало свою роботу у 2019 році. Таким чином, при встановленні діючих тарифів на послуги враховувалися планові норми. Тоді як у розрахунках нового тарифу застосовувалися фактичні показники.

ТВК підготував розрахунки нових тарифів, зважаючи на нові вимоги та показники. Наступним кроком було подання розрахунків до управління комунальної власності. Процедура виконання здійснювалася відповідно до вимог чинного законодавства. Після перевірки УКВ проєкт нових тарифів розмістили на сайті міськради. Протягом 14 днів  енергодарці мали змогу ознайомитися та, у разі чого, надати свої пропозиції та запитання, а фахівці КП «ТВК» – відповісти на них.

Чергове засідання виконавчого комітету Енергодарської міської ради
Чергове засідання виконавчого комітету Енергодарської міської ради

Що стосується фактичних цін та їхніх змін у новому тарифі, то вартість теплової енергії в діючому тарифі складає 401,22 грн/Гкал (з ПДВ), в плановому ­– 432,30 грн/Гкал (з ПДВ).  До нього включено відшкодування всіх витрат на виробництво, транспортування та постачання тепла. Так, на 12% зросла вартість виробництва теплової енергії – з 215,92 до 242,56 грн/Гкал (з ПДВ). На 4% збільшено тариф на транспортування тепла – з 171,32 до 177,41 грн/Гкал (з ПДВ). Натомість на 12% зменшилася вартість на постачання тепла: з 13,98 в діючому тарифі до 12,34 грн/Гкал (з ПДВ) в плановому. 

Тариф на послуги з постачання теплової енергії, що дорівнює вартості тепла, складає: в діючому – 414,54 грн/Гкал (з ПДВ), у новому – 432,30 грн/Гкал (з ПДВ).

Зокрема, в проєкті тарифу враховано зменшення витрат на технічне обслуговування до планово-попереджувальних ремонтів (на 193 тис. грн) та витрат електроенергії на технологічні потреби (на 1,4 млн грн). Це відбулося за рахунок зниження норм питомих витрат, амортизації основних засобів та нематеріальних активів. 

Також, відповідно до розрахунків, новий тариф на послугу з постачання гарячої води становить 47,71 грн/м3 з ПДВ (39,76 без ПДВ). Діючий тариф складає 41,92 грн/м3 з ПДВ (34,93 без ПДВ). Отже, в цілому зростання вартості на гаряче водопостачання становитиме 14% (5,80 грн).  

У порівнянні з плановим обсяг тепла виявився нижчим, тобто зменшилась норма витрат теплової енергії на опалення житлової площі. Діючий тариф на опалення становить 9,56 грн/м3 (з ПДВ), натомість плановий щомісячний тариф складатиме 9,27 грн/м3 (з ПДВ). Отже, відбулося зменшення вартості тарифу на опалення на 3% (0,30 грн). 

В Енергодарі відбулося засідання виконкому: затвердили нові тарифи для КП «Тепловодоканал»
В Енергодарі відбулося засідання виконкому: затвердили нові тарифи для КП «Тепловодоканал»

Олександр Кир’яненко пояснив присутнім, що деякі зміни у штатному розкладі підприємства так чи інакше вплинули на теперішні розрахунки. А саме: у новому тарифі враховано скорочення керівного складу підприємства – з 53 штатних одиниць до 45, відповідно до чого зменшено витрати на заробітну плату адмінперсоналу. При цьому пропонується збільшення кількості професіоналів з 67 до 74 та фахівців з 18 до 20 осіб. Крім того, збільшено кількість робочих спеціальностей та фонд їхньої зарплатні. Загалом витрати на оплату праці на рік зменшено з 95 млн грн у діючому тарифі до 92 млн – у новому

Члени виконкому одноголосно підтримали рішення щодо встановлення комунальному підприємству «Тепловодоканал» нових тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, а також послуги з постачання теплової енергії та гарячої води для всіх категорій споживачів. Набудуть чинності новоприйняті тарифи вже з 1 жовтня поточного року.

Анна Федоренко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі з вересня запрацює проєкт «Поліцейський офіцер громади»

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X