Нові тарифи на тепло та гарячу воду в Енергодарі планують затвердити на засіданні виконкому 19 серпня

Вчора, 10 серпня, у виконкомі відбулася робоча нарада, на якій детально опрацьовували всі складові тарифів КП «Тепловодоканал» на теплову енергію, послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання. Як повідомляє пресслужба Енергодарської міської ради, участь у заході взяли представники влади, члени виконавчого комітету, депутати – представники профільних комісій, фахівці управління комунальної власності та КП «Тепловодоканал».  

У виконкомі відбулася робоча нарада, на якій детально опрацьовували всі складові тарифів КП «Тепловодоканал»

Нагадаємо, діючі тарифи були встановлені навесні 2019 року. За цей період відбулися зміни показників, які впливають на його вартість. Наприклад, значно зросли витрати ТВК на придбання тепла у Запорізької АЕС та хімочищеної гарячої води у Запорізької ТЕС. Крім того, збільшилася вартість електроенергії та її розподілу, прожитковий мінімум та мінімальна заробітна плата. Тому виникла потреба у приведенні тарифів до економічно обґрунтованих показників.

КП «Тепловодоканал» з дотриманням вимог законодавства підготувало розрахунки нових тарифів, після чого їх надали для перевірки до управління комунальної власності. Інформація про намір їх змінити, структуру та обґрунтування перерахунку була розміщена на сайті міської ради.

Відповідно до розрахунків, плановий тариф на послугу з постачання гарячої води становить 47,71 грн/м3 (з ПДВ). Діючий тариф складає 41,92 грн/м3 (з ПДВ). Тож в цілому тариф має зрости на 14% (5,80 грн). Як повідомив в.о. директора КП «Тепловодоканал» Олександр Кир’яненко, основна причина збільшення тарифу – зростання витрат на покупну теплову енергію та хімочищену воду від АЕС і ТЕС.

Тариф на опалення було пораховано помісячно, відповідно до норм споживання, встановлених виконкомом. Діючий тариф – 9,56 грн/м3 (з ПДВ), а плановий щомісячний тариф складатиме 9,27 грн/м3 (з ПДВ). Тобто, якщо новий тариф на опалення затвердять, він зменшиться на 3% (0,30 грн). При розрахунку цього тарифу, відповідно до змін у законодавстві, було враховано не планові, а фактичні обсяги теплової енергії, яку «ТВК» закуповує від АЕС і ТЕС.

Головною складовою при розрахунку тарифу є витрати на теплову енергію. До нового тарифу включено відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання тепла. Плановий тариф на теплову енергію складає 360,25 грн/Гкал без ПДВ. До нього входить вартість виробництва теплової енергії  – 202,13 грн/Гкал, транспортування тепла – 147,84 грн/Гкал та його постачання – 10,28 грн/Гкал.

Нинішній тариф без врахування ПДВ складає 334,35 грн (виробництво теплової енергії  – 179,93 грн/Гкал, транспортування – 142,77 грн/Гкал та постачання – 11,65 грн/Гкал).

Наступна складова тарифу – фонд оплати праці.  У плановому тарифі його зменшено на 3,3 млн грн у порівнянні з нинішнім у зв’язку зі скороченням адмінперсоналу та зменшенням витрат на заробітну плату керівному складу «ТВК» – з 44 млн грн до 35 млн. У проєкті нового тарифу враховано збільшення кількості робочих спеціальностей та збільшення фонду їх зарплатні – з 51,3 млн до 57 млн грн. Також з 50% до 20% зменшено преміальний фонд працівникам «ТВК».

Крім того,  в проєкті тарифу враховано зменшення витрат електроенергії на технологічні потреби на 1,4 млн грн за рахунок зниження норм питомих витрат, амортизації основних засобів та нематеріальних активів.  Зменшилися й витрати на технічне обслуговування до планово-попереджувальних ремонтів – на 193 тис. грн.

Учасники наради детально ознайомилися з розрахунками та розглянули всі складові, включені до тарифу. Також було винесено низку зауважень: деталізувати інформацію щодо прямих витрат підприємства, показати всі розрахунки щодо планово-попереджувальних ремонтів, споживання «ТВК» електроенергії, фактичні витрати теплової енергії тощо.

Обговорення тарифів продовжилося наступного дня за участю управління економіки міської ради.

Проєкт нових тарифів на послуги гарячого водопостачання та опалення планується розглянути на черговому засіданні виконкому 19 серпня. У разі затвердження нові тарифи будуть введені в дію з 1 жовтня поточного року.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі триває реалізація програми «теплих кредитів»

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X