«НЕбезпечне місто»: хто зливає відео з камер спостереження в Енергодарі?

Розмови про те, що в Енергодарі вкрай важливо встановити відео спостереження, яке служитиме гарною допомогою правоохоронцям як у попередженні, так і в оперативному розкритті злочинів, точилися багато років поспіль. Врешті, від балачок перейшли до справи і проект таки почали втілювати в життя. Програма відео спостереження «Безпечне місто» обійшлася платникам податків – тобто нам з вами, у 7 мільйонів  гривень. Але це зовсім не означає, що доступ до неї може мати кожен бажаючий, аби спостерігати тишком-нишком, хто і як розважається і що коїть на вулицях Енергодара.

«НЕбезпечне місто»: хто зливає відео з камер спостереження в Енергодарі?
«НЕбезпечне місто»: хто зливає відео з камер спостереження в Енергодарі?

Передбачалося, що доступ до відео отримають виключно поліцейські (як на рівні міста, так і області) та ще Служба безпеки України. Можна передбачити, що доступ в обмеженому вигляді матимуть і певні працівники КП «Єдиніінформаційні системи», яке опікується працездатністю камер та системи в цілому. Але так це, чи ні, стверджувати не беремося. Не про те зараз річ.

Натомість, приводом для цієї публікації стало відео ДТП, яке сталося напередодні неподалік від будівлі мерії, коли водій зніс стовп.  В мережі Інтернет воно з’явилося вчора пізно ввечері. Та за такий короткий термін здійснило великий розголос. Перш за все тому, що відео це зроблено саме камерами програми спостереження «Безпечне місто». І тепер всіх: владу в особі міського голови Павла Музики, правоохоронців, врешті, і журналістів, дуже цікавить, яким чином воно з’явилося в чужих руках, на приватному ресурсі?

Хто слідкує за мешканцями Енергодара?
Хто слідкує за мешканцями Енергодара?

Чи можна вважати, що аналітичну систему оповіщення та обробки даних, що надходять з відеокамер,  використовують неналежним чином – не  задля нашої з вами безпеки, а для особистих цілей? Якщо будь-хто, хто захоче отримати доступ до відеозапису з камери, може зробити це легко, тоді проект можна перейменувати в «НЕбезпечне місто».

Міський голова вже прокоментував даний витік інформації й звернувся до правоохоронців з проханням з’ясувати, яким чином матеріали з камер відеоспостереження потрапили на інформаційний ресурс.

Медіа Центр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі на Курчатова збили дитину

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X