Чому енергодарські депутати не схвалили звіт про виконання міської програми охорони здоров’я?

Питання медицини завжди знаходяться в епіцентрі уваги депутатів Енергодарської міської ради, і остання сесія не стала виключенням. На ній депутати внесли коригування до бюджету міста на поточний рік, в тому числі й в частині фінансування медзакладів.

Так, близько 3,4 млн грн направлено на фінансування Центру первинної медико-санітарної допомоги, а саме: на заробітну плату працівників мобільних медичних бригад, «ковідні» доплати медикам, придбання обладнання тощо. Також до бюджету заклали кошти для придбання 50 кисневих балонів та діагностичного обладнання для СМСЧ, а також медикаментів для відділення гемодіалізу.

Разом з тим питання охорони здоров’я та якості надання медичних послуг у місті знову викликало у присутніх багато суперечок. У своєму звіті про виконання комплексної медичної програми за 2020 рік начальниця відділу охорони здоров’я міськради Мирослава Климчук-Новачкевич зробила акцент на тих проблемних питаннях, які у медико-санітарній частині залишаються невирішеними.

«Не було в нас вирішеним питання оптимізації структури підприємства. Ми декілька разів зверталися до керівництва медико-санітарної частини з проханням оптимізувати та вилучити зі штатного розпису ті вакантні ставки, які тривалий час були вільні, адаптувати й привести у відповідність структуру та штатній розклад апарату управління. На наші заклики, які вже були і цього річ, відповіді не було. Та на сьогоднішній день фактична кількість штатних одиниць зросла на 5,25», – повідомила Мирослава Климчук-Новачкевич.

Начальниця відділу охорони здоров’я Енергодарської міської ради  Мирослава Климчук-Новачкевич
Начальниця відділу охорони здоров’я Енергодарської міської ради  Мирослава Климчук-Новачкевич

Наступним, не менш важливим, є питання автоматизації робочих місць у медичних закладах, яку мали виконати ще минулого року.

«В цілому на ці видатки в минулому році витрачено 1,127 тисяч гривень. За ці кошти придбали 49 комп’ютерів та сплатили кошти щодо ведення реєстрів. Але ця робота СМСЧ не була проведена та завершена», – зазначила начальниця відділу охорони здоров’я міськради.

Питання охорони здоров’я та якості надання медичних послуг – знову в епіцентрі уваги депутатів Енергодарської міськради
Питання охорони здоров’я та якості надання медичних послуг – знову в епіцентрі уваги депутатів Енергодарської міськради

Питання забезпечення медичних закладів необхідною кількістю медикаментів та засобами індивідуального захисту наразі також залишається досить проблемним. Навіть не зважаючи на достатнє фінансування у розмірі 12,5 мільйонів, – таких, на перший погляд, примітивних речей у СМСЧ чомусь не вистачає. Підтвердженням цьому є виступ одного із пацієнтів гемодіалізного відділення із неочікуваною пропозицією до місцевої влади.

«Для фінансування відділення НСЗУ висуває певні умови, які повинен виконувати надавач послуг, тобто лікувальний заклад, підписуючи пакет амбулаторного гемодіалізу. Окрім забезпечення пацієнтів самою процедурою та витратними матеріалами, заклад має забезпечувати відділення гемодіалізу ще й медикаментами. Так от, приблизно останніх півтора року медикаментів немає. Для надання першої невідкладної допомоги необхідні препарати також відсутні. Тому я буду вас, панове депутати, просити не фінансувати відділення гемодіалізу до тих пір, поки ви не зробите це фінансування прозорим. Адже нас найбільше бентежить те, що, прикриваючись нами, отримуючи кошти на нас, ми не бачимо необхідного забезпечення взагалі», – зауважив пацієнт гемодіалізного відділення Сергій Макаренко.

В.о. голови ГО осіб з пересадженими органами «Надія на життя», пацієнт гемодіалізного відділення СМСЧ Сергій Макаренко
В.о. голови ГО осіб з пересадженими органами «Надія на життя», пацієнт гемодіалізного відділення СМСЧ Сергій Макаренко

Без уваги не залишилося і питання щодо проведення у приймальному відділенні СМСЧ капітального ремонту, на який, починаючи з минулого року, виділялися чималі кошти.

«На проведення капітального ремонту з міського бюджету витрачено 8 989,9 тисяч гривень. Субвенція по зоні спостереження була запланована в сумі 7 510,5 тисяч гривень, натомість використано 5 841,5 тисяч гривень. Повернуто до бюджету 1 мільйон 669 тисяч гривень. З державного бюджету виділили 5 мільйонів гривень, з яких використали 3 мільйони 838 тисяч гривень та повернули до бюджету 1 мільйон 162 тисячі», – підкреслила Мирослава Климчук- Новачкевич.

Та з незрозумілих на те причин якість довгоочікуваного «свіжого» ремонту не відповідає тим вище озвученим цифрам, які керівництво закладу на це спрямувало. Підтвердженням цьому є нещодавній візит голови обласної державної адміністрації Олександра Старуха, який дуже критично оцінив стан та якість виконаних у стінах медико-санітарної частини ремонтних робіт.

Більшість депутатів також вкрай обурені ситуацією, що зараз відбувається у СМСЧ.

«Ми прийшли у відділення первинної допомоги – нам одразу показали всі необхідні документи. У медико-санітарній частині все колючою проволокою загороджено для депутатів. Це як? Це не наше підприємство, не комунальне? Чи воно вже стало приватним?», – обурився Анатолій Анохін.

Свою думку з приводу цього питання висловила і депутатка міськради Марія Джунь:

«Я повністю підтримую все вищесказане. Адже розумію, що у СМСЧ є і подвійне фінансування і неправильне використання «ковідних» премій. Та для того, щоб нам бачити всю картину, необхідно отримати всі необхідні документи. Тому вважаю, що зараз приймати цю програму не потрібно. А ось побачити всю фінансову документацію буде цікаво не тільки міській владі, а й мешканцям нашого міста»,– зауважила депутатка.

Депутатка Енергодарської міської ради Марія Джунь
Депутатка Енергодарської міської ради Марія Джунь

Рішення щодо виконання комплексної програми розвитку охорони здоров’я за 2020 рік депутати не прийняли. Та для того, щоб розвіяти сумніви про реальні показники отриманих та витрачених  коштів у медичних закладах нашого міста, Анатолій Анохін запропонував депутатам прийняти протокольне доручення про подачу керівництвом медичних закладів всіх документів з отриманими та витраченими коштами.

Тож міська влада підтримала позицію стосовно протокольного рішення, яке передбачає у 30-денний строк керівникам первинної та вторинної медичної ланки подати звітність до відділу охорони здоров’я та виконкому про надходження фінансування з місцевого, обласного та держаного бюджетів.

Тому будемо чекати та слідкувати за перебігом подальших подій по цьому рішенню.

Анна Федоренко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Допомога ТВК, реорганізація КП, зміни до бюджету – основні акценти сесії…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X