Здорова конкуренція? Не чули! В Енергодарі назріває «сміттєвий» скандал

Коли міська влада гучно декларує створення сприятливих та конкурентних умов для розвитку приватного бізнесу і ОСББ, вірити в це важко. Досвід свідчить, що підтримку мають тільки приватні фірми з потужним зовнішнім лобі на кшталт МДЛ. Та ще комунальні підприємства, де керівні посади собі порозбирали депутати.

Як КП «Чисте місто»  в Енергодарі усуває конкурентів
В Енергодарі назріває «сміттєвий» скандал

Як приклад, ситуація з вивозом сміття для ОСББ. Схоже, що КП «Чисте місто» дуже боляче переживає конкуренцію з приватною організацію ТОВ «Трансбудсервіс», яка цілком успішно надає аналогічні послуги в Енергодарі і має вже понад 30 договорів з Об’єднаннями.

ТОВ «Трансбудсервіс» працює на ринку транспортних послуг  понад 20 років, розповідає її власник Євген Данильченко. Має власну виробничу базу, склади, стоянку і бокси  для техніки, автотранспорт та працівників. Тобто, підприємство виконує повний цикл послуг. І тариф у нього вдвічі нижчій, аніж у КП «Чисте місто».

Власник ТОВ «Трансбудсервіс» Євген Данильченко про монополізацію ринку послуг
Власник ТОВ «Трансбудсервіс» Євген Данильченко

Здавалося б, що поганого в здоровій конкуренції? Адже ОСББ тільки на руку, коли є можливість обирати, хто і за якими цінами надаватиме послуги. Але керівництво комунального підприємства «Чисте місто» думає інакше. Ще минулого року «Трансбудсервіс» позбавили можливості взяти участь в конкурсі на визначення підприємства, яке вивозитиме тверді побутові відходи в Енергодарі. Про конкурс дізналися вже після його проведення, настільки тишком, в умовах секретності, його було проведено.

Хто вивозить сміття в Енергодарі?
У конкурсі на вивіз сміття перемогло КП «Чисте місто»

Хто переміг в конкурсі? Вгадали! Саме новонароджене КП «Чисте місто», у якого на той момент не було ні виробничої бази, ні техніки, ні працівників (окрім, хіба що, керівництва). Та приватна компанія не стала подавати скаргу до Антимонопольного комітету, хоча варто було би це зробити ще тоді. Натомість, працювали на тому ринку, який їм залишався – а саме з юридичними, а не фізичними особами.

В Енергодарі назріває «сміттєвий» скандал
В Енергодарі назріває «сміттєвий» скандал

Ще з того моменту стосунки двох підприємств, на жаль, не складаються. Хоча спроби урегулювати їх були. «Трансбудсервіс», згідно договорів, почав працювати виключно з юридичними особами. Зокрема, з ОСББ. Та це дуже не подобається комунальникам, які розсилають головам ОСББ листи і наполягають на укладанні договорів тільки з «Чистим містом».

А зараз таки придумали, як позбутися конкурента. Ну, чи їм так просто здається. «Чисте місто» як справжній монополіст відмовляється погоджувати  ТОВ «Трансбудсервіс» планові обсяги вивезення й утилізації сміття і збільшувати їх, згідно потреб, до 5 тисяч кубів. Відповідно, це може на певний час заблокувати роботу приватного підприємства. Що, схоже, комунальникам тільки на руку.

Якщо у справу не втрутиться міська влада, підприємство змушене буде звертатися в поліцію, до суду та Антимонопольного комітету. З аналогічними скаргами звертатимуться і голови багатьох ОСББ. Тож, в Енергодарі назріває гучний скандал. І він може болісно вдарити по можновладцям.

Каріна Стрєльнікова, Сергій Гаврильченко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Екс-мер Енергодара, якого зняли з посади достроково, повертається у виконком!

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X