Новий навчальний рік не за горами: чи готові до нього дніпрорудненські заклади освіти?

Новий навчальний рік не за горами, тому заклади освіти Дніпрорудного інтенсивно готуються до його початку. Як повідомила провідна спеціалістка з гуманітарних питань та охорони дитинства апарату міської ради та її виконавчого комітету Ніна Джемела, цього року 1 вересня сядуть за парти 2248 учнів чотирьох міських шкіл (в минулому році – 2188), із них 232 – першокласників. Найбільше дітей прийме гімназія «Софія» – 894, школа «Світоч» – 712, школа «Талант» – 503 та Дніпрорудненська ЗОШ І-ІІ ступенів – 148.

Повернуться у стіни своїх альма-матер 465 учнів Дніпрорудненського професійного ліцею (з них 164 – першокурсники) та 399 студентів Дніпрорудненського індустріального коледжу (з них 69 – першокурсники, які вступили на базі 9 класів). У п’яти комунальних дошкільних навчальних закладах міста виховуються 846 дітей.

Наразі дитячі садочки Дніпрорудного працюють у штатному режимі. Враховуючи рекомендації МОЗ України, спрямовані на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення COVID-19, 9 червня відкрилися групи для дітей молодшого, середнього та старшого віку, а 6 липня – групи ясельного віку. Прийом дітей здійснюється тільки при наданні батьками довідки від сімейного лікаря про стан здоров’я дитини. ПрАТ «ЗЗРК» придбав для працівників дитсадків індивідуальні засоби (захисні маски, одноразові гумові рукавички), спиртові антисептики для обробки рук та поверхонь. В свою чергу, міська рада закупила термометри для проведення температурного скринінгу, паперові рушники, рідке мило та дезінфікуючі засоби.

Наразі дитячі садочки Дніпрорудного працюють у штатному режимі
Наразі дитячі садочки Дніпрорудного працюють у штатному режимі

У всіх дитсадках проведено своєчасний поточний ремонт приміщень і будівель, в першу чергу, ремонт веранд, харчоблоків, гральних кімнат, коридорів, придбані меблі.

Крім того, за рахунок коштів атомної субвенції планується заміна вікон у всіх садочках, окрім КДНЗ №4 «Дюймовочка», де вони вже всі замінені.

За  рахунок коштів із фонду депутата обласної ради планується придбати акустичну систему, стільці, лінолеум для музичної зали КДНЗ №2 «Оленка»; поточний ремонт паркану в КДНЗ №4 «Дюймовочка»; часткова заміна вікон в КДНЗ №5 «Теремок»; придбання килима та штор для облаштування музичної кімнати в КДНЗ №6 «Струмок». Вже виконано поточний ремонт спортивної зали КДНЗ №7 «Теремок».

Також передбачені кошти з міського бюджету на ремонт системи опалення в КДНЗ №2 «Оленка». Частина робіт вже виконана в інших дитсадках: в КДНЗ №5 «Теремок» – частковий ремонт покрівлі, а в КДНЗ №7 «Теремок» – замінені вхідні двері (запасний вихід). Після проведення сесії Василівської районної ради будуть виділені кошти для КДНЗ №6 «Струмок» на придбання пральної машини.

В загальноосвітніх закладах міста триває підготовка до нового навчального року
В загальноосвітніх закладах міста триває підготовка до нового навчального року

В загальноосвітніх закладах міста проведено косметичний ремонт всіх навчальних приміщень, майстерень, спортзалів та шкільних їдалень.

У гімназії «Софія» у 2019–2020 навчальному році були виконані роботи із заміни покриття та утеплення даху, утеплення фасадів, вогнезахист дерев’яних конструкцій покрівлі і модернізація вузла теплопостачання, оздоблення стін та установка віконних відливів.

У школі «Світоч» перефарбовано фасад будівлі корпусу початкових класів, виконано косметичний ремонт коридорів, сходів та перетяжку м’яких меблів, ремонт стін та підлоги вестибюлю основного корпусу, встановлено залізний паркан та інше.

Школа «Талант» увійшла в число шести шкіл Запорізької області, які можуть розпочати використання коштів двох субвенцій – на Нову українську школу та на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів». Остання передбачає 40 млн грн фінансування – ці кошти призначено на завершення будівництва, ремонт покрівлі, закупівлю обладнання та створення навчальних кабінетів, оновлення інтер’єрів у шкільних приміщеннях.

В Дніпрорудненській ЗОШ І-ІІ ступенів підготовлені класи для  роботи вчителів по системі «Нова українська школа», закуплені меблі та шафи, проте потребує ремонту стеля в спортивному залі.

Готуються до зустрічі зі своїми студентами і професійні заклади освіти
Готуються до зустрічі зі своїми студентами і професійні заклади освіти

Готуються до зустрічі зі своїми студентами і професійні заклади освіти. У Дніпрорудненському індустріальному коледжі частково замінені вікна в навчальному корпусі та в майстернях, в актову залу закуплено світломузичну апаратуру та екран, відремонтовано фойє, де розміщена мистецька вітальня, та спортивний зал із заміною підлоги. Для проведення навчальних робіт ПрАТ «ЗЗРК» подарувало машину Normet Multimet.

У Дніпрорудненському професійному ліцеї в навчальному корпусі проведено капітальний ремонт коридорів, відремонтовано та оснащено майстерню виробничого навчання кухарів та кондитерів для занять кулінарною справою, вхід у їдальню, відремонтовано   спортзал та актову залу (повністю оновлена сцена, закуплені стільці з м’яким покриттям). В цьому році продовжено ремонт 8-го поверху гуртожитку, замінені ліжка та меблі у всіх кімнатах. Також оновлено обладнання для слюсарної та електромонтажної майстерень.

За період затяжного карантину  учні та студенти, вчителі та викладачі встигли скучити одні за одними, тому всі з нетерпінням чекають початку нового навчального року. І адміністрації закладів роблять все можливе, аби дітей зустріли чисті відремонтовані приміщення, у яких буде комфортно навчатися.

Олена Драгун, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Енергодарці вшанували пам’ять легендарного Віктора Цоя

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X