У Запоріжжі накрили реабілітаційний центр, де незаконно утримували близько 80 осіб (ВІДЕО)

Вчора, 22 травня 2019 року, правоохоронці провели шість одночасних обшуків в місцях незаконного утримання людей – так званого центру з реабілітації осіб з наркотичною чи алкогольною залежністю та літніх людей.

Зловмисники організували злочинну діяльність з метою отримання прибутку від родичів осіб, які мали нарко – та алкозалежність, а також від родичів літніх людей, які через вік та хвороби не здатні розуміти, що відбувається. Організатори в  Запоріжжі та Запорізькому районі орендували приватні будинки, у яких утримували близько 80 осіб різного віку та статі.

Правоохоронці встановили, що центр не є лікарською установою та не має медичних працівників. Лікуванням «пацієнтів» ніхто не займався, їх незаконно позбавляли волі та утримували у неналежних, антисанітарних умовах, без повноцінного харчування, належного медичного обстеження та спостереження, надавали медичні препарати, не маючи відповідного дозволу. 

У Запоріжжі в реабілітаційному центрі незаконно утримували людей
В центрі з реабілітації утримували осіб з наркотичною чи алкогольною залежністю та літніх людей

Кожен будинок був огороджений великим парканом, у наявності – сигналізація, на вікнах – заварені грати, ключі від вхідних дверей перебували виключно у охоронців реабілітаційних центрів, які охороняли їх цілодобово. Особи, які проходили «реабілітацію», не мали права залишати навіть територію будинку. За будь-які провини та проступки до них застосовувались заходи фізичного та психологічного впливу.

У більшості випадків ініціаторами «лікування» ставали родичі, які сплачували на банківські картки за утримання 8 тисяч гривень на місяць за одну людину. Для осіб похилого віку – 10-12 тисяч гривень. Крім того, за додаткову плату «пацієнтів» примусово доставляли до «центру». Фігуранти під виглядом працівників поліції приїжджали до громадян, забирали потерпілих нібито до відділення поліції та привозили до приміщень.

У Запоріжжі в реабілітаційному центрі незаконно утримували людей
В центрі з реабілітації утримували осіб з наркотичною чи алкогольною залежністю та літніх людей

Поліцейські встановили чотири людини, які причетні до організації злочинної діяльності. Ними виявились 36-річна жінка, двоє чоловіків 32 років та 34-річний чоловік. Троє чоловіків затримані згідно зі ст. 208 КПК України. Крім цього, встановлюється все коло осіб, причетних до скоєння злочину. Вилучені речові докази.

Відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини). Наразі слідчі дії тривають. Правоохоронці встановлюють всі обставини злочину, повідомляє прес-служба Нацполіціі.

Читайте також: В Енергодарі судитимуть чоловіка, який вбив та пограбував матір

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X