Запорізького полковника намагалися завербувати спецслужби РФ, коли він поїхав до рідних в Крим

Колишній військовослужбовець, полковник запасу ЗСУ, під час поїздки до рідних, що мешкають на тимчасово анексованій території АР Крим, потрапив у поле зору представників ФСБ РФ. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Спецслужби РФ погрозами та шантажем намагалися завербувати запорізького полковника

Встановлено, що під час співбесіди російські спецслужбісти застосовували до українця психологічний тиск, шантаж та висловлювали погрози на адресу його родичів. Вони змусили чоловіка надати згоду на конфіденційне співробітництво з спецслужбою країни-агресора. За задумом кураторів, колишній військовослужбовець, маючи навички військової справи, мав збирати відомості військового характеру стосовно обороноздатності та бойової готовності військових частин, розташованих на території запорізького регіону. Згідно з відпрацьованими інструкціями, «агент» мав передавати зібрані розвіддані під час наступних візитів до Криму.

Повернувшись додому, чоловік усвідомив негативні наслідки такої співпраці та звернувся до СБУ, де детально розповів про обставини вербування та відпрацювання розвідувальних завдань.

Враховуючи, що чоловік добровільно повідомив українських правоохоронців про намір залучити його до співробітництва з спецслужбами РФ та не виконав їх жодного завдання, суд звільнив його від кримінальної відповідальності згідно із ч.2 ст.111 (державна зрада) КК України.

Читайте також: В Енергодарі на “зебрі” збили чоловіка: постраждалий у лікарні

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X