Дніпрорудненська Набережна стала центром тяжіння для дітей та дорослих

Дніпрорудне продовжує розквітати та осучаснюватися з кожним днем. Містяни, від малого до великого, у захваті від того, як за останній рік змінилися Палац культури «Гірник» та вулиця Набережна. Замість гнітючої, занедбаної місцини ці об’єкти тепер утворюють один величезний відпочинково-розважальний комплекс, причому він успішно розділений на зону пасивного (територія ПК «Гірник») та активного відпочинку (Набережна). Комплекс вже став своєрідним центром тяжіння – тут постійно весело, святково та велелюдно.

Масштабний проєкт втілено на кошти мажоритарного акціонера Запорізького залізорудного комбінату словацької компанії «МІНЕРФІН» та ПрАТ «ЗЗРК».

Про те, що зроблено та що планується втілити у життя, розповів керівник проєктів та програм благодійної організації «Благодійний фонд «МІНЕРФІН – УКРАЇНІ» Ян Дзюба. 

Керівник проєктів та програм благодійної організації «Благодійний фонд «МІНЕРФІН – УКРАЇНІ» Ян Дзюба
Kерівник проєктів та програм благодійної організації «Благодійний фонд «МІНЕРФІН – УКРАЇНІ» Ян Дзюба

Історія прекрасних перетворень почалася з того, що два роки тому меценати провели опитування серед жителів Дніпрорудного на предмет того, де найбільш необхідні зміни та покращення: у соціальній, економічній, комунальній, медичній чи освітній сфері, – відзначив Ян Дзюба. – Як наслідок – містяни обрали саме соціально-економічний напрямок, що і став нашим пріоритетом. Тож було вирішено створити повноцінний культурний, спортивний та молодіжний центр – відремонтувати ПК «Гірник» та збудувати сучасну Набережну.

Храм культури та острівець тихого дозвілля
Храм культури та острівець тихого дозвілля

У Палаці культури «Гірник» вперше за 50 років його існування проведено якісні ремонтні роботи. Тепер гостей культурного центру зустрічають світлі та сучасні приміщення, хол, коридори, шикарна сцена та глядацький зал, а також зал для камерних заходів. Відремонтований дах будівлі, підлога, фасад, по всьому периметру встановлено металопластикові вітражі та вікна. Крім того, змонтована система вентиляції та охолодження, завдяки якій протягом всього року у приміщеннях підтримується стабільний та комфортний температурний режим.

Краса панує і на майдані біля Палацу культури: тепер тут нова плитка, ліхтарі, безліч лавочок, урн, вазонів з квітами, молодих дерев та кущів троянд, ну і, звичайно, ефектний фонтан з підсвіткою. А «вишенькою на торті» є розкішна алея сакур та мигдалю, що простягнулася на десятки метрів вздовж зони відпочинку.

До слова, скрізь встановлені камери відеоспостереження, аби у несвідомих відпочивальників не виникало спокуси щось понівечити чи вкрасти.

Зі всіма роботами впоралися за 9 місяців на кошти Благодійного фонду «МІНЕРФІН – УКРАЇНІ».

Набережна – прекрасна перлина міста
Набережна – прекрасна перлина міста

Майданчик біля ПК «Гірник» плавно і логічно переходить у вулицю Набережну, будівництво якої вже фінансувалося як Благодійним фондом «МІНЕРФІН – УКРАЇНІ», так і ПрАТ «ЗЗРК». 10 липня на цій рекреаційній зоні нарешті будуть завершені всі роботи

На початку Набережної відпочивальників зустрічає стела-фонозона «Я люблю Дніпрорудне».

Стела-фонозона «Я люблю Дніпрорудне».
Стела-фонозона «Я люблю Дніпрорудне».

Далі для веселого дозвілля маленьких жителів та гостей міста встановлено найбільший та найкрутіший дитячий майданчик у Запорізькій області з м’яким гумовим покриттям. До речі, дітлахи й дорослі, заходячи сюди, самі скидають взуття, аби не пошкодити матеріал.

Наступна локація – скейт-парк для найактивніших та найекстремальніших із запаморочливими гірками та пристосуваннями для виконання трюків.

В Дніпрорудному встановили чудовий дитячий майданчик
В Дніпрорудному встановили чудовий дитячий майданчик

У центрі Набережної розташувалася головна окраса – неймовірний, найбільший у Запорізькій області, світломузичний фонтан. Ще задовго до початку його роботи сюди збігаються, здається, всі дітлахи міста і чекають перших струменів води. Графік роботи фонтану варіюється з 19:00 до 21:00 – у будні та з 19:00 до 22:00 – у вихідні.  

Світловий фонтан у Дніпрорудному
Світловий фонтан у Дніпрорудному

Також на Набережній з’явилася зона кохання з альтанкою, місточком, стелою «Серце у серці», фотозоною для проведення шлюбних церемоній та озером квітів.

А для любителів силових видів спорту відкрився грандіозний воркаут-майданчик з якісним обладнанням та гумовими плитками.

Крім того, з двох боків Набережної встановлено 2 санвузли: один з них працюватиме цілий рік, інший – тільки влітку.

Варто відзначити, що це тільки перший етап будівництва Набережної. На другому ж планується паралельно цій зоні відпочинку облаштувати куточок, максимально наближений до природи: з квітами, зеленню, тихими алейками та стежками з гравію. Також буде добудований оглядовий майданчик з шикарним видом на Каховське водосховище.

А взимку на Набережній планується встановити величезну новорічну ялинку.

Але і це далеко не всі приємності! Як розповів Ян Дзюба, у планах – будівництво льодової ковзанки для масових катань, хокею, фігурного катання та проведення різноманітних спортивних змагань. Відповідний проєкт вже проходить експертизу у Державній архітектурно-будівельній інспекції України. Це буде стаціонарна каркасно-тентова ковзанка, яку влітку можна буде використовувати для ігор у футбол, теніс чи інший вид спорту. 

– Ціль всіх капіталовкладень та проєктів одна – аби дніпрорудненці, насамперед підростаюче покоління, побачили, наскільки прекрасне і сучасне їхнє місто та не шукали кращої долі по інших світах, – відзначив Ян Дзюба. – Єдине прохання до всіх жителів та гостей Дніпрорудного – берегти те, що збудоване з такою любов’ю, підтримувати чистоту та порядок, адже мало кому дарують такі шикарні подарунки. 

Олена Драгун, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Як рятувальники Енергодара на карантині підтримують свою фізичну форму?

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X