На Запорізькій АЕС тиждень триватиме інспекція МАГАТЕ

На Запорізькій АЕС з 6 по 11 вересня проводитиметься планова інспекція сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП). Перевірку здійснять інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Про це повідомляє пресслужба Запорізької АЕС.

На Запорізькій АЕС інспектори МАГАТЕ проводять планову перевірку

На ЗАЕС інспектори МАГАТЕ проведуть перевірку фактично наявної кількості ядерних матеріалів на майданчику ССВЯП; перевірку, зняття, встановлення печаток на вентильовані контейнери зберігання (ВКЗ-ВВЕР) та між ВКЗ-ВВЕР; перевірку інформації про конструкцію установки; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ядерних матеріалів.

Інспекцію проводять в рамках Міжнародної Угоди між Україною та МАГАТЕ для виконання Договору стосовно нерозповсюдження ядерної зброї.

МАГАТЕ – це єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в галузі цивільних ядерних програм. Перевірка має на меті не допустити передачу ядерних матеріалів, що використовуються в ядерних установках в 70 країнах світу, на військові цілі.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Енергодарські атомники пройшли навчання рятувальників-волонтерів у…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X