На Запорізькій АЕС розпочалася інспекція МАГАТЕ

На Запорізькій АЕС стартувала чергова планова інспекція Міжнародного агентства з атомної енергії. З 14 по 31 липня представники МАГАТЕ інспектуватимуть енергоблок №6, що знаходиться в плановому капітальному ремонті, та сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП).

Запорізьку АЕС інспектують представники МАГАТЕ
Запорізьку АЕС інспектують представники МАГАТЕ

Як повідомляє пресслужба станції, під час місії на Запорізькій АЕС інспектори МАГАТЕ проведуть на енергоблоці перевірку фактично наявної кількості ядерних матеріалів (ЯМ); встановлять печатку на транспортний отвір басейну витримки – басейну мокрого перевантаження (БВ-БМП); встановлять печатки МАГАТЕ на погодних кришках вентильованих контейнерів зберігання; проведуть встановлення, технічне обслуговування, відключення підводної відеокамери; перевірку ЯМ в БВ до відправки на ССВЯП; виконають технічне обслуговування відеокамер; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ЯМ; перевірку інформації про конструкцію установки.

На ССВЯП інспектори МАГАТЕ проведуть перевірку, зняття, встановлення печаток на та між вентильованими контейнерами зберігання; перевірку інформації про конструкцію установки; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ЯМ.

МАГАТЕ – єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю – не допустити передачі ядерних матеріалів, що використовуються в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі 14 та 15 липня буде відсутній полив

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X