На ЗАЕС вироблятимуть медичний кисень для хворих на COVID-19

Вчора, 5 квітня, на Запорізькій АЕС з робочим візитом побувала делегація Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» на чолі з т.в.о. президента Компанії Петром Котіним та за участі голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Валерія Тарасюка і голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького.

Як повідомляє пресслужба ЗАЕС, делегація відвідала центральний щит керування, диспетчерський центр начальників зміни станції та перший і другий енергоблоки Запорізької АЕС, а також надважливий у нинішніх реаліях об’єкт – азотно-кисневу станцію, де вироблятиметься медичний кисень для українських лікарень.

На ЗАЕС вироблятимуть медичний кисень для хворих на COVID-19
На ЗАЕС вироблятимуть медичний кисень для хворих на COVID-19

Оскільки на вітчизняних атомних станціях України функціонує потужне устаткування з виробництва великих обсягів кисню, НАЕК «Енергоатом» виступила з ініціативою постачання медичного кисню для хворих на COVID-19, які потребують кисневої підтримки. Наразі компанія вже отримала ліцензію на виробництво медичного кисню для потреб лікарень України – його вироблятимуть на трьох майданчиках: Запорізької, Хмельницької та Рівненської атомних станцій. Для повноцінного запуску виробництва медичного кисню лишається один крок – Енергоатом має отримати висновок Державного експертного центру МОЗ та реєстрацію лікарського засобу «медичний кисень». Всі необхідні для цього документи компанія передала до Міністерства.

«Будемо розпочинати з районів, що знаходяться безпосередньо біля АЕС і поступово розширювати постачання медичного кисню на всі лікарні України. Опрацьовуємо логістику, налагоджуємо цей процес», – зазначив керівник Енергоатома. Користуючись нагодою, він звернувся до Міністра охорони здоров’я України з проханням сприяти максимальному прискоренню процесу реєстрації медичного кисню.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі триває весняний благоустрій території міста

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X