На передовій боротьби з коронавірусом: як лікарня Дніпрорудного справляється з COVID-19?

Як відомо, у березні  Дніпрорудненську міську лікарню на обласному рівні було визначено госпітальним центром з боротьби з коронавірусом серед 4 районів Запорізької області: Василівського, Михайлівського, Камянсько-Дніпровського, Великобілозерського та м. Енергодар. Цей вибір пояснюється логістичною доцільністю, адже місто гірників розташоване у центрі цих територій.

На передовій боротьби з коронавірусом: як  Дніпрорудненська  лікарня
На передовій боротьби з коронавірусом: як  Дніпрорудненська  лікарня

Більше двох місяців дніпрорудненські медики ведуть боротьбу з недугою, яка вразила увесь світ. Про картину захворюваності та нюанси роботи в умовах карантину нам розповів головний лікар Дніпрорудненської міської лікарні, заслужений лікар України Юрій Абросімов.      

– Юрію Юрійовичу, яка зараз ситуація із захворюваністю на COVID-19 на нашій території? Яка в цілому статистика з початку карантину?

– Статистика оптимістична. За 2,5 місяці до нашої лікарні потрапили лише 12 пацієнтів з коронавірусною інфекцією. І це зі всієї величезної території! З них 3 людини – з Михайлівського району, 1 – з Василівки та 8 – з Енергодара.

Одна пацієнтка, на жаль, померла – це 81-річна жінка з міста енергетиків, яка потрапила до нас у непритомному стані і пішла з життя, так і не опритомнівши. У неї був цілий «букет» супутніх захворювань, у тому числі й підтверджений позитивним тестом COVID-19.  Всі інші пацієнти були виписані з одужанням.

Головний лікар Дніпрорудненської міської лікарні Юрій Абросімов
Головний лікар Дніпрорудненської міської лікарні Юрій Абросімов

Зараз, станом на 1 липня, у інфекційному відділенні Дніпрорудненської міської лікарні перебувають 3 пацієнта з коронавірусною інфекцією: 1 – з Василівки та 2 – з Енергодара. Їхній стан стабільний.

– Чи були пацієнти, яким знадобилася штучна вентиляція легенів?

– Ні, таких хворих не було, не дивлячись на те, що лікарня повністю готова проводити цю процедуру та оснащена відповідним обладнанням.

– Скільки медиків задіяні у лікуванні хворих на коронавірус? 

– Максимальна кількість працівників лікарні, які безпосередньо контактували з хворими, склала 41 особу.

– Як визначення Дніпрорудненської міської лікарні госпітальним центром з боротьби з коронавірусом вплинуло на роботу закладу?

– Визначення нашої лікарні госпітальним пунктом передбачало повну переорієнтацію багатопрофільної лікарні в інфекційний госпіталь на 300 ліжок. Проте, на щастя, цього не сталося, і увесь цей час ми справлялися із захворюваністю за рахунок боксованого відділення типового інфекційного відділення, що розташоване в окремій будівлі. Тільки одна пацієнтка пройшла через відділення реанімації і потім була переведена в «інфекційку».

Загалом нам довелося з чистого аркуша вирішувати невластиві для багатопрофільної лікарні питання: готувати бригади, які складаються не тільки з лікарів-інфекціоністів, але й з середнього медичного персоналу; продумувати та організовувати маршрути пацієнтів і медпрацівників в умовах епідрежиму та багато інших. Але зі всіма поставленими задачами наш колектив повністю справляється, а лікарня продовжує працювати у відповідному режимі.

– За цей час лікарня отримала значну спонсорську допомогу…

– Так, без спонсорської допомоги медики не спрацювали би. Починали ми практично з нуля – засобів захисту та необхідних медикаментів у нас було всього на пів дня… А на сьогодні ми готові працювати тривалий час: і за кількістю засобів індивідуального захисту, і медикаментів, і обладнання.

Завдяки колосальній спонсорській допомозі придбані апарати штучної вентиляції легенів, пульсоксиметри, монітори стеження за пацієнтами, рециркулятори, засоби індивідуальної безпеки (окуляри, щитки, маски, комбінезони), Велике спасибі всім небайдужим людям від всього нашого колективу!

– Юрію Юрійовичу, дякую Вам за інтерв’ю! Успіхів у нелегкій роботі!

Олена Драгун, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Жителі Енергодара прищепили своїх домашніх улюбленців від сказу

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X