На допомогу батькам: в Енергодарі працюватиме служба денного догляду для дітей з інвалідністю

На квітневій сесії Енергодарської міської ради депутати сказали «так» створенню на базі міського Центру соціальних служб служби денного догляду для дітей, які мають інвалідність. Як результат – вже з наступного тижня енергодарські батьки та їхні дітки зможуть скористатися цією потрібною та важливою соціальною послугою.

На прохання батьків: в Енергодарі працюватиме служба денного догляду для дітей з інвалідністю
На прохання батьків: в Енергодарі працюватиме служба денного догляду для дітей з інвалідністю

«З проханням про запровадження такої послуги до міської влади звернулися матусі дітей з особливими потребами. В Енергодарі чимало сімей, в яких виховуються дітки з інвалідністю. Для того, аби створити належні умови для їх адаптації та соціалізації, повноцінної участі у суспільному житті, доступу до різних видів соціальних послуг, а також зняти навантаження з батьків було вирішено опрацювати питання щодо створення служби денного догляду», – написав на своїй офіційній сторінці міський голова Дмитро Орлов.   

Послуга передбачає перебування дитини з інвалідністю віком від 3 до 18 років у приміщенні центру з понеділка по п’ятницю понад двох годин без супроводу батьків. Протягом цього часу з дитиною будуть займатися профільні спеціалісти: вихователь, помічник вихователя, логопед, дефектолог, практичний психолог, масажист, майстер з естетичних занять та занять з рукоділля.

Кабінети, в яких будуть проводитися заняття, оснащені сучасним обладнанням: приладдям для розвитку моторики, тактильних відчуттів, є зал фізкультури з тренажерами та обладнанням Альма, сенсорна кімната, логопедичний та психологічний кабінети тощо.

Міський голова запевняє, що це тільки перший крок в цьому напрямку. У подальших планах – створення повноцінного центру для надання послуг денного догляду.

Для вирішення питання щодо отримання такої соціальної послуги енергодарські батьки можуть звернутися вже з понеділка, 19 квітня, до Енергодарського міського центру соціальних служб за адресою: вул. Козацька, 17, каб. №3, з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 12:00, або за телефоном: (06139) 6-19-54.

Документи, необхідні для отримання послуги денного догляду:

 1. Письмова заява про надання соціальної послуги денного догляду (від батьків або законного представника дитини з інвалідністю до Енергодарського міського центру соціальних служб);
 2. Копія паспорту законного представника дитини;
 3. Копія свідоцтва про народження дитини з інвалідністю;
 4. Копія медичного висновку про інвалідність;
 5. Копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю (за наявності);
 6. Медична довідка про епідоточення та відсутність протипоказань щодо відвідування групи;
 7. 7. Медичний висновок про потребу в соціальній адаптації та відсутність медичних протипоказань для перебування в колективі.

 Підстави для відмови у наданні соціальної послуги:

 1. Нездатність служби задовольнити індивідуальні потреби отримувача соціальної послуги;
 2. Проживання в іншій адміністративно-територіальній одиниці;
 3. Наявність медичних протипоказань для надання соціальної послуги денного догляду (у тому числі, всі хвороби в гострому періоді, що потребують стаціонарного лікування, зокрема, у спеціалізованих закладах охорони здоров’я, гострі інфекційні захворювання, гострі стадії психічних захворювань і хронічні психічні захворювання у стані загострення);
 4. Часті судомні напади та їх еквіваленти (епілепсія з частими генералізованими судомними нападами);
 5. Захворювання, що супроводжуються тяжкими порушеннями поведінки, небезпечними для дитини та її оточення (за умови не супроводження дитини її батьками або законними представниками);
 6. Залежності від психоактивних речовин, наявність психічних захворювань, що потребують перебування на спеціальному диспансерному обліку.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі коронавірус підхопили ще 13 людей, одужали 18

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X