Енергодарських рибалок та мисливців попереджають про початок нересту та сезону тиші

В Запорізькій області з квітня стартує «сезон тиші» та почне діяти весняно-літня нерестова заборона на промислове рибальство і суттєво обмежується любительське.

Як повідомляє Державна екологічна інспекція України, з 1 квітня по 15 червня в Україні діє «сезон тиші», під час якого заборонені стрілянина, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспорті. Держекоінспекція здійснюватиме посилені заходи контролю за дотриманням обмежень.

Енергодарських мисливців попереджають про початок сезону тиші
Енергодарських мисливців попереджають про початок сезону тиші

«Сьогодні близько мільйона видів тварин та рослин по всій планеті знаходяться під загрозою зникнення. Для нашої країни ця проблема надзвичайно актуальна. Якщо до Червоної книги 1980 року було занесено лише 85 видів тварин, то наразі – вже 687. Тому треба створити максимально сприятливі умови для відтворення їх популяції. Одна з таких умов – це тиша», – зазначив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

Штрафи для порушників становлять 510-850 грн – для громадян та 850–1190 грн –для посадових осіб.

Як повідомляє управління державного агентства рибного господарства у Запорізькій області, заборона на вилов риби триватиме:

  • на Дніпровському (Запорізькому) водосховищі – з 5 квітня по 13 червня;
  • на Каховському водосховищі – з 10 квітня по 18 червня;
  • у водоймах спеціальних товарних рибних господарств – з 10 квітня по 18 червня, якщо інше не передбачено режимом рибогосподарської експлуатації;
  • на річках: в корінних водах – з 10 квітня по 29 травня, в придаткових системах – з 10 квітня по 8 липня.
З 5 квітня у Запорізькій області почне діяти весняно-літня нерестова заборона
З 5 квітня у Запорізькій області почне діяти весняно-літня нерестова заборона

Впродовж періоду виношування ікри та першої линьки з 10 квітня по 18 червня забороняється будь-який вилов раків на рибогосподарських водоймах в межах діяльності Управління Державного агентства рибного господарства у Запорізькій області. Також забороняється пересування плавзасобів в межах нерестовищ, крім плавзасобів спеціально уповноважених органів.

На період нересту дозволяється:

  • любительське рибальство на рибогосподарських водних об’єктах (окрім водойм аквакультури) однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом з берега поза межами нерестовищ, на ділянках любительського рибальства;
  • вилов об’єктів аквакультури які розведені, утримуються та/або вирощуються суб’єктами аквакультури у межах, наданих їм відповідно до закону у приватну власність, в користування рибогосподарських водних об’єктів (їх частин), рибогосподарських технологічних водойм, у межах належних їм технологічних пристроїв і споруд (рибницький басейн, плавучий рибницький садок, тощо);
  • здійснення любительського рибальства (надання рекреаційних послуг) на водоймах аквакультури на платній та безоплатній основі у порядку, визначеному власником об’єктів аквакультури без обмеження права загального водокористування, якщо інше не передбачене договором оренди водного об’єкту.

Запорізьким рибоохоронним патрулем розроблена інтерактивна карта, на якій позначені нерестовища та ділянки, де рибальство забороняється впродовж всього року відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, якою можна скористатися за цим посиланням.

Де в Енергодарі забороняється ловити рибу?
Де в Енергодарі забороняється ловити рибу?

За порушення правил рибальства під час нересту передбачена відповідальність – від адміністративної до кримінальної. Так, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення Правил рибальства, в тому числі і за пересування плавзасобів на ділянках, оголошених нерестовищами, передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб – від 170 до 510 грн.

За грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел тощо) передбачено штраф від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб – від 510 до 850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність, відповідно ст. 249 ККУ: штраф від 17 000 до 85 000 грн або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.

Шановні читачі, якщо ви стали свідком порушення природоохоронного законодавства, телефонуйте на «гарячу лінію» Запорізького рибоохоронного патруля: 067-622-04-06.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Енергодарська модель Олеся Багатко стала королевою моди в Дніпрі

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X