МОЗ – «ЗА» наглядові ради в медзакладах, а юристи енергодарської СМСЧ – «ПРОТИ»!

Міністерство охорони здоров’я України просить органи місцевого самоуправління створити наглядові ради при медичних закладах, які допоможуть контролювати якість надання медичних послуг. Про це під час онлайн-брифінгу вчора, 26 квітня, заявила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

Наглядові ради можуть впливати і на внутрішні процеси в лікарнях, не лише покращуючи умови для пацієнтів, але й для медиків. Саме ці органи опікуються станом справ в медзакладі, здатні аналізувати дані та пропонувати нові практики. Разом з тим вони можуть впливати на кадрову політику закладів та на рівень оплати праці спеціалістів та керівників. Саме наглядові ради є ефективним методом контролю якості роботи лікарень в багатьох країнах світу.

Наразі в МОЗ провели моніторинг лікарень в регіонах, що вже створили наглядові ради. Їх відсоток лишається малим, тож міністерство закликає місцеву владу активніше долучитись до цього процесу.

Енергодарська міська рада, не чекаючи запрошення, ухвалила рішення про створення наглядової ради в спеціалізованій медико-санітарній частині ще 10 лютого, на четвертій сесії міськради. Але прагнення власника і роботодавця зробити діяльність комунального закладу відкритою і прозорою сприйнялося в штики адміністрацією СМСЧ та адвокатами запорізької ТОВ «Міжнародна юридична фірма «Ярослав Гришин та партнери», засновниками якої є Ярослав Гришин, Дмитро Яценко та Михайло Прасол. Вже три місяці вони відчайдушно противляться законному процесу та блокують рішення про створення наглядової ради.  

МОЗ закликає створювати наглядові ради в медзакладах, але юристи енергодарської СМСЧ відчайдушно противляться
МОЗ закликає створювати наглядові ради в медзакладах, але юристи енергодарської СМСЧ відчайдушно противляться

Так, нині у провадженні Запорізького окружного адміністративного суду перебуває справа за позовною заявою КПН «СМСЧ» про визнання протиправним та нечинним з моменту прийняття рішення Енергодарської міської ради від 10.02.2021 №25 «Про внесення змін до рішення міської ради від 04.09.2020 за №57 «Про забезпечення роботи наглядових рад комунальних підприємств», згідно з якою адвокати прагнуть визнати протиправним та скасувати рішення Енергодарської міської ради від 10.02.2021 №34 «Про затвердження персонального складу наглядової ради КНП «СМСЧ», встановити відсутність у міськради повноважень на створення та затвердження персонального складу наглядових рад комунальних підприємств.

Що ж намагаються приховати чи зберегти будь-що адміністрація медсанчастини та запорізькі адвокати? Можливо, подвійне фінансування СМСЧ з міського бюджету та Національної служби здоров’я України, яке йде не на оплату праці персоналу та придбання витратних матеріалів, а на премії керівництву? Чи, можливо, «епік фейли» з капітальним ремонтом приймально-діагностичного відділення, які вже прогриміли на весь регіон після візиту в СМСЧ голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Старуха? Тоді губернатор вщент розкритикував неякісний і невчасний ремонт (який мав закінчитися ще до нового року), вказавши на численні системні технологічні та технічні недоліки.

Нагадаємо, роботи у відділенні виконуються у рамках програми Президента України «Велике будівництво». Проєкт стартував у 2020 році, і його фінансування здійснюється з державного та міського бюджетів. Минулого року на реконструкцію відділення було виділено 8,9 млн грн з міського бюджету, 3,8 млн – за субвенцією по зоні спостереження та 5,8 млн – у рамках президентської програми. А цього року на лютневій сесії міськради з бюджету Енергодара було виділено ще 4,4 млн грн.

Цифри, як то кажуть, говорять самі за себе. Наразі і міську владу, і жителів Енергодара цікавить питання: чому за таке щедре фінансування зроблено такий убогий ремонт? Який нагадує «почерк» славнозвісних Равшана і Джамшута – героїв популярного колись гумористичного серіалу (і фото, які МедіаЦентру надіслав наш читач, яскраве тому підтвердження).

Обґрунтовано, з повною доказовою базою, відповісти на це та багато інших питань могла б наглядова рада. Але… читайте вище.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі за добу одужали 36 хворих на COVID-19

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X