Енергодарський «морський вовк» Олександр Кошовий: життя пліч-о-пліч з водою, вітром та хвилями

Вітрильний спорт – це комплекс дисциплін, в яких боротьба ведеться на різноманітних човнах і суднах, які приводять в рух за допомогою вітрил. Не дивно, що цей вид спорту зародився у країнах зі значною історією мореплавства – Англії та Нідерландах. Вітрильний спорт був вперше представлений на Олімпіаді у 1900 році. В нашій країні – це офіційно визнаний олімпійський вид спорту, розвитком якого займається Вітрильна федерація України.

Наша редакція познайомилася з Олександром Кошовимяхтсменом, членом міської Федерації вітрильного спорту, суддею вітрильних змагань. Чоловік з 8 років інтенсивно займався вітрильним спортом та розпочав свою професійну діяльність саме в Енергодарі.

«Все своє життя я займався вітрильним спортом, та через вік і певні обставини я перестав виходити на дистанції, але не залишив цей вид спорту. Зараз я займаюся суддівством багатьох змагань, які проходять у Києві, Запоріжжі, Дніпрі, Одесі тощо. Буквально декілька днів тому я повернувся з Одеси. Там відбулися чемпіонати України та Європи», – розповідає яхтсмен, член Енергодарської федерації вітрильного спорту, суддя вітрильних змагань Олександр Кошовий.

Яхтсмен, член Енергодарської федерації вітрильного спорту, суддя вітрильних змагань Олександр Кошовий

В Україні змагання такого формату проводилися вперше. Чоловік розповів, що на цих них він був помічником головного судді та секретарем змагань, виконуючи цікаву документаційну роботу. Участь у чемпіонатах взяли 35 учасників, серед яких всі призові місця посіли наші земляки.

Крім цього, Олександр Юрійович є суддею багатьох інших вітрильних змагань в нашій країні.

Олександр Кошовий запевняє, що саме вітрильний спорт та яхтинг – одні з найцікавіших видів спорту. Тому якщо ви не знаєте, чим зацікавити свою дитину – в нашому місті можна їй запропонувати саме такий вид спорту. Адже в Енергодарі існує дитяча юнацька спортивна секція, у якій займаються вивченням теоретичної та практичної частин вітрильного спорту.

Для енергодарських юнаків функціонує дитяча юнацька спортивна секція з вітрильного спорту

На певному етапі свого життя Олександр Юрійович перейшов на закордонний яхтинг, переганяючи по всьому світу найрізноманітніші вітрильні судна. Крім того, наш герой тричі переплив Атлантичний океан і на сьогоднішній день він є першим та єдиним українцем, який самотужки перетнув океан.

У вітрильній практиці нашого героя траплялося чимало різних курйозних ситуацій, а нерідко – і справжніх випробувань, які, без перебільшення, могли коштувати йому життя.

Олександр Кошовий мандрував майже по всьому світу, займаючись закордонним яхтингом

Повернувшись на рідну землю, декілька років Олександр Кошовий працював тренером у відомого олімпійського призера Родіона Луки у Київському рейсінг яхт-клубі. Саме там чоловік здобув величезний досвід та отримав поштовх розвиватися далі.

Залишати улюблений вітрильний спорт і яхтинг енергодарський «морський вовк» поки аж ніяк не збирається. Адже для Олександра Кошового – це справа всього його життя, яка не лише приносить велике задоволення, але й відкриває двері в світ різноманітних суден і яскравих людей.

Подробиці дивіться у нашому сюжеті.

Анна Федоренко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: НАЕК «Енергоатом» – 25 років: як в Енергодарі та на Запорізькій АЕС відзначили…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X