Молоді вчені з Дніпрорудного стали лауреатами премії Президента України

Наші земляки не перестають радувати своїми талантами і досягненнями, і от днями з’явився ще один привід для гордості. Двом дніпрорудненцям, кандидатам технічних наук – доцентові Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Михайлу Петльованому та заступникові начальника дільниці ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» Сергію Зубкуприсуджено премію Президента України для молодих вчених за роботу «Стійкість природно-техногенних масивів при розробці залізорудних родовищ». Відповідний Указ №595/2020 опубліковано на сайті глави держави.

Молоді вчені з Дніпрорудного стали лауреатами премії Президента України
Молоді вчені з Дніпрорудного стали лауреатами премії Президента України

Премія Президента України для молодих вчених присуджується за видатні досягнення в галузі природничих, технічних та гуманітарних наук, які сприяють подальшому розвитку науки, суспільному прогресу і утверджують високий авторитет вітчизняної науки у світі. Цього року її отримають 86 молодих вчених з усієї України, в тому числі двоє  дніпрорудненців.

У премійованій науковій роботі наші земляки дослідили принципи формування стійкості природних і техногенних масивів при підземному та відкритому видобутку залізних руд, родовища яких ускладнені складною гідрогеологічною ситуацією.

Над премійованою науковою роботою працював колектив, що складається з чотирьох молодих вчених
Над премійованою науковою роботою працював колектив, що складається з чотирьох молодих вчених

Як розповів МедіаЦентру Михайло Петльований, авторський колектив, до якого також увійшли представники педагогічного складу НТУ «Дніпровська політехніка» Олександр Шустов та Євгенія Шерстюк, достатньо довго працював над цією науковою роботою. Перші напрацювання були здійсненні ще у 2011 році, а завершили роботу у її фінальному вигляді аж наприкінці 2019 року. За цей період молоді вчені були безпосередніми виконавцями 12 масштабних науково-дослідних робіт, що фінансувалися з державного бюджету та гірничими підприємствами. За темою цієї роботи опубліковано понад 110 наукових праць, серед яких – наукові статті у престижних профільних журналах, 2 закордонні та 2 вітчизняні монографії, 1 навчальний посібник, 4 патенти на винаходи. Також автори виступили з науковими доповідями на понад 30 міжнародних та всеукраїнських конференціях.

«Кожен з авторів працював у своєму науковому напрямі, але всі вони концептуально пов’язані між собою – результати роботи розв’язують актуальні питання стійкості масивів при освоєнні залізорудних родовищ. Результати мають важливе значення для ефективного функціонування видобувних підприємств у складі гірничо-металургійного комплексу України, оскільки застосування розроблених технічних рішень з підвищення стійкості масивів підвищує техніко-економічні показники роботи гірничих підприємств, у тому числі якість видобутих руд та безпеку ведення гірничих робіт», – відзначив кандидат технічних наук, доцент НТУ «Дніпровська політехніка» Михайло Петльований.

Після присудження премії всім лауреатам видається посвідчення лауреата і грошове заохочення – разова пропорційна виплата коштів всім авторам роботи. Але, як стверджують наші земляки, для кожного науковця перш за все важливий безпосередньо статус лауреата Премії Президента, який присуджується молодому вченому тільки один раз, що підвищує його статус й репутацію у науковій спільноті.

Михайло Петльований
Михайло Петльований

«Ця нагорода на сьогодні є найпрестижнішою для молодого вченого, тож матеріальне заохочення відходить дещо на інший план», – зазначив Михайло Петльований.

Сергій Зубко
Сергій Зубко

«Вважаю, що присудження премії і присвоєння звання лауреата премії Президента України для молодих вчених нашому колективу є найвищою оцінкою і визнанням значущості нашої діяльності і отриманих наукових результатів, які, в свою чергу, сприятимуть подальшому розвитку вітчизняної науки, суспільному прогресу, а також підтверджують високий науковий та професійний авторитет кожного із співавторів роботи», – додав Сергій Зубко.

Планів у молодих вчених, як завжди, дуже багато. «Ми ще не всі наукові ідеї реалізували, тому плануємо надалі публікувати наукові статті у престижних виданнях, постійно брати участь у багатьох наукових конкурсах та проєктах на регіональних і державних рівнях. Також після того, як ми вийдемо з категорії молодих вчених (після 35 років), є плани працювати над отриманням Державної премії в галузі науки та техніки – найпрестижнішої премії для науковця», – резюмував Михайло Петльований.

Пишаємося досягненнями наших молодих наукових талантів та зичимо землякам нових успіхів у науці на благо України!

Олена Драгун, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Щоб риболовля взимку була безпечною: поради енергодарських рятувальників

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X