Вибори без вибору: як в Енергодарі усувають політичних конкурентів влади

Вибори фактично без вибору. Саме такий сценарій енергодарцям приготувала міська територіальна виборча комісія. Жонглюючи законами як заманеться, точніше як вигідно замовникам – а саме діючій владі Павла Музики, виборчком будь що усуває тих, хто на прийдешніх виборах становить пряму загрозу існуючій системі на чолі зі «смотрящім» Сергієм Пєкшиним. 

Саме з цієї причини на засіданні комісії 26 вересня не були зареєстровані кандидати в депутати одразу від двох політичних партій «Пророзиція» і «За майбутнє», а також кандидат на посаду міського  голови Енергодара від партії «За майбутнє» Дмитро Орлов. Тобто, всю команду громадської організації «БРАМА» намагаються будь що усунути від цих перегонів.

Протестуючі проти свавілля, її представники та симпатики вийшли на акцію протесту під мерію.

Формальним приводом для відмови в реєстрації обом партіям стали терміни повідомлення виборчої комісії про проведення їх конференцій. Але представники партії «За майбутнє» стверджують: повідомлення про проведення конференції, яка мала відбутися 19 вересня в місті Запоріжжя і відбулася, до міської виборчої комісії було подано ще 16 вересня. Та пізніше, вже на засіданні комісії, виявилося, що в документах дивним чином з’явилася зовсім інша дата подачі повідомлення, написана від руки -а саме 23 вересня. І кандидати, і обласний та Центральний штаби партії впевнені – це фальсифікація.

Що стосується партії «Пропозиція», то її конференція відбулася 16 вересня. Напередодні, за день до  її проведення, як того вимагає закон, повідомлення надійшло до виборчої комісії. Тобто, 15 вересня.  Але його  чомусь зареєстрували датою від 16 вересня. Дивний збіг обставин, правда?

А ще дивніше, що кандидати в районні депутати від обох партій були без жодних зауважень зареєстровані Василівською виборчою комісію. Як і кандидати на область. І тільки енергодарська ТВК, як держава в державі, дозволяє собі встановлювати власні правила. Тому обидві партії звернулися  з позовами в суд.

Та й на цьому Енергодарська міська територіальна виборча комісія не зупинилася. В день проведення акції протесту також було відмовлено у реєстрації кандидатам на посаду міського голови Анатолію Анохіну – ПП «Нова політика» Юлії Дубковій – Партія Зелених, Ігорю Бурносу – Опозиційна платформа «За життя». Не допустили до перегонів і всіх кандидатів в депутати від Партії зелених.  Така от вибіркова у нас демократія. Для обраних.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Швидкі, сильні та витривалі: в Енергодарі змагалися триатлети

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X