Мер Енергодара прокоментував ситуацію з аварією на ЗаТЕС

Вечір 3 лютого в Енергодарі видався неспокійним. Через аварію на Запорізькій тепловій електростанції у місті енергетиків та навколишніх населених пунктах настав «кінець світла» і не тільки світла. 

Наступного дня міський голова Енергодара Дмитро Орлов провів брифінг для журналістів та прокоментував ситуацію з аварією на Запорізькій ТЕС та аварійним відключенням електроенергії.

Міський голова Енергодара Дмитро Орлов прокоментував ситуацію з аварією на ЗаТЕС

Очільник міста повідомив, що, за попередньою інформацією, причиною аварії стало аварійне відключення на підстанції «Луч» на мережах ПАТ «Запоріжжяобленерго». Це потягнуло за собою відключення водопостачання та водовідведення всього міста.

В лічені хвилини під керівництвом міського голови відбулося засідання оперативного штабу з надзвичайних ситуацій. У першу чергу, за допомоги рятувальників 13 ДПРЧ ГУ ДСНС, вже через декілька хвилин до СМСЧ було подане резервне живлення з мобільних станцій. Три пацієнти, які на той момент перебували у «ковідному» шпиталі та були підключені до апаратів ШВЛ, не постраждали.

Вже через півгодини електропостачання в Енергодарі почали поступово відновлювати: о 20:00 було підключено центральний тепловий пункт; до 21:00 – подано електропостачання до ЗТП 18, 15, 16;  після 21:00 – підключено житлові будинки ЗТП-13; о 21:30 електроенергію подали до КП «Тепловодоканал», водозабору та водоочисних споруд, завдяки чому у будинках енергодарців повністю відновилося водопостачання та водовідведення; о 22:40 відновлено електропостачання до спорткомплексу ЗАЕС та ГБК-1, а одразу після опівночі – до котеджів та річпорту. 4 лютого о 03:20 було повністю відновлено роботу підстанції «Луч» та подано електроенергію на дачі та профілакторій ТЕС.

Станом на ранок 4 лютого всі об’єкти, житлові будинки, дитсадки, школи, медичні заклади та комунальні підприємства працюють в штатному режимі.

Звичайно, така непересічна подія викликала серед населення чимало чуток та пліток, які, на щастя, з реальністю не зійшлися. Ніяких займань та пожеж на ЗаТЕС не сталося, ніхто з людей не постраждав. Згідно з протоколом дій на місце події були виїхали машини 13-ї пожежно-рятувальної частини та швидкої допомоги. Рятувальники спільно з представниками ТЕС провели обстеження всіх приміщень та мереж, за результатами яких жодних загорянь виявлено не було.

Також керівник міста запевнив, що аварія на Запорізькій ТЕС жодним чином не вплинула на роботу атомної електростанції.

На запитання «Хто винен?» та «Що робити?» відповість спеціально створена комісія, яка розслідуватиме причини аварії. За її висновками роботи якої буде надано відповідні рекомендації та вжито необхідні заходи.

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі міська рада та ЗАЕС підписали меморандум про співпрацю

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X