Оновлена медична реформа: чого чекати енергодарцям?

В Енергодарі пройшло засідання щодо медичної реформи. До  чергового обговорення доволі складних питань долучилися представники міської ради і медичного закладу.

«16 листопада у Вінниці відбулося виїзне засідання МОЗ, де розглядалися всі проблеми медичної реформи по Україні. Місто Енергодар теж прозвучав. Правда, в списку останніх щодо ефективності просування реформи» – поділився з журналістами міський голова Павло Музика.

В Енергодарі планують відкрити центр вторинної медицини
Оновлена медична реформа: чого чекати енергодарцям?

Нагадаємо, що до кінця 2018 року в місті повинні були запрацювати два центри: первинної і вторинної медицини. Ми ж подужали лише первинну. До 1 липня міська влада зобов’язана виконати всі умови медичної реформи. В разі невиконання доручень міністерства Енергодар не буде отримувати фінансування від держави, що значно відобразиться на мешканцях міста, підкреслюють службовці у виконкомі.

Центр первинної медицини відповідає за перші етапи виявлення захворювання. Сюди ж відносяться і сімейні лікарі. Вторинна медична допомога торкнеться 54 видів медичних послуг, серед яких представлені лабороторні дослідження, рентгенографія, ендоскопія та інше.

Наразі, ще майже 14 тисяч жителів міста не підписали декларацію з лікарем. Чому? Елементарно не вистачає медперсоналу. Зараз міська влада намагається максимально залучити нові кадри до роботи в наших лікарнях.

«Хвилюватися поки що не треба. Ніхто не залишиться без уваги медиків »- запевняє керівник комунального некомерційного підприємства « Міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Галина Ганжа.

Також на нараді обговорили відмінності екстреної і невідкладної медичної допомоги. Вкотре пояснили, що висока температура не є вагомою причиною викликати екстрену допомогу. Вся справа в тому, що на кожні 10 тисяч населення має бути одна карета швидкої. В нашому ж місті всього одна, бо знову ж таки, не вистачає працівників. Детально про це ви можете прочитати за посиланням

Валерія Бабич МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Человек на обочине: готовы ли энергодарцы прийти на помощь?

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X