МАГАТЕ інспектує два енергоблоки та сухе сховище відпрацьованого ядерного палива Запорізької АЕС

На Запорізькій АЕС – чергова планова інспекція Міжнародного агентства з атомної енергії. Розпочалася перевірка у четвер, 21 жовтня, і триватиме до 5 листопада. Як повідомляє пресцентр ЗАЕС, за цей час інспектори МАГАТЕ перевірять енергоблоки №2 та №4, що знаходяться в планових середніх ремонтах, а також сухе сховище відпрацьованого ядерного палива.

Інспектори МАГАТЕ перевіряють роботу об’єктів Запорізької АЕС

Зокрема, на енергоблоці №2 інспектори проведуть технічне обслуговування відеокамер та блоків управління, а на енергоблоці №4 – перевірку фактично наявної кількості ядерних матеріалів; встановлення печатки на транспортний отвір басейну витримки – басейну мокрого перевантаження; встановлення печаток МАГАТЕ на погодній кришці вентильованого контейнера зберігання; встановлення, технічне обслуговування, відключення підводної камери; перевірку ядерних матеріалів в басейні витримки після відправлення їх до сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП); встановлення, технічне обслуговування, відключення відеокамер, технічне обслуговування блоків управління; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ядерних матеріалів; перевірку інформації про конструкцію установки.

На ССВЯП заплановано перевірку, зняття, встановлення печаток на та між вентильованими контейнерами зберігання; перевірку інформації про конструкцію установки; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ядерних матеріалів.

Інспекція проходить в рамках міжнародної Угоди між Україною та МАГАТЕ для виконання Договору щодо нерозповсюдження ядерної зброї.

МАГАТЕ – єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю – не допустити передачі ядерних матеріалів, що використовуються в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: НАЕК «Енергоатом» – 25 років: як в Енергодарі та на Запорізькій АЕС відзначили ювілейну дату

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X