Уряд ввів локдаун вихідного дня та скасував адаптивний карантин

Сьогодні, 11 листопада, відбулося засідання Кабінету міністрів України, під час було ухвалено рішення про запровадження в країні карантину вихідного дня. Він діятиме вже з 00:00 суботи, 14 листопада, до 00:00 понеділка, 16 листопада. Такий карантин триватиме в Україні щонайменше три тижні, до 30 листопада.

Уряд ввів локдаун вихідного дня та скасував адаптивний карантин

Які ж особливості карантину вихідного дня? По суботах і неділях буде заборонена робота торгово-розважальних центрів, спортзалів, фітнес-центрів і басейнів, а також робота театрів і проведення масових заходів. Крім того, заборонено приймати відвідувачів у барах, ресторанах, кафе і установах розважальної сфери.

Натомість під час локдауну вихідного дня залишаться працювати заклади торгівлі, 60% площі яких займають продуктові магазини, аптеки, АЗС (без зони харчування), об’єкти торгівлі засобами гігієни, ветеринарними препаратами і кормами, громадський транспорт. Крім цього, зможуть працювати фінансові установи, СТО, доставка їжі.

Як наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, для підтримки бізнесу під час дії карантину вихідного дня уряд готовий відновити та розширити такі програми:

 • компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм виробництва;
 • програма портфельних гарантій, яка має запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою);
 • можливість застосування механізму визнання “карантину вихідного дня” форс-мажорною обставиною, що зараз обговорюється з Торговельно-промисловою палатою;
 • продовження реалізації програми доступних кредитів “5-7-9”, яка дає змогу отримати кредитні канікули для бізнесу, йдеться про рефінансування існуючих позик фактично під 0%.

Крім того, через несприятливу епідеміологічну ситуацію Кабмін скасував поділ країни на зони та повернув загальнонаціональний карантин, який відповідає обмеженням «помаранчевої» зони. Отже, відтепер заборонено

 • проведення масових заходів кількістю більше 20 осіб;
 • робота кінотеатрів при заповненні зали понад 50%;
 • робота музеїв з кількістю відвідувачів більше, ніж одна людина на 1 кв.м;
 • регулярні перевезення пасажирів у залізничному чи автомобільному транспорті більше, ніж місць для сидіння;
 • робота нічних клубів та закладів громадського харчування, які організовують такі заходи;
 • робота закладів громадського харчування після 22:00;
 • робота закладів із розміщення (за винятком готелів);
 • робота спортзалів і фітнес-центрів із кількістю людей більше, ніж одна людина на 20 кв.м.

Додамо також, що за останню добу в Україні зафіксовано 10611 нових випадків COVID-19: найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (965), Одеській (705), Київській (693), Львівській (684) та Запорізькій (592) областях. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Всього, за весь час пандемії, в Україні захворіло 489808 осіб, одужали – 221459 осіб, летальних випадків – 8947, проведено ПЛР-тестувань – 3735166.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі три класи закрили на карантин через COVID-19

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X