Енергодарцям на замітку: хворих із легкою формою коронавірусу госпіталізовувати не будуть

З 29 березня Україна має працювати за оновленими медичними стандартами надання меддопомоги хворим на COVID-19. МОЗ України розробив нові алгоритми амбулаторно-поліклінічної допомоги пацієнтам з підозрою на коронавірус.

Енергодарців із легкою формою коронавірусу лікуватимуть вдома

Як повідомляє прес-служба МОЗ України, медичний працівник, який виявив хворого з симптомами, відповідними до COVID-19, має діяти за таким алгоритмом:

  • зареєструвати випадок та проінформувати медзаклад для подальшого клінічного дослідження пацієнта;
  • у двогодинний строк проінформувати про підозру на захворювання лабораторний центр МОЗ України;
  • якщо пацієнт потрапляє у цілодобовий стаціонар, там проводиться забір необхідних матеріалів для аналізів, які має бути відправлено в лабораторію.

Лабораторні тести проводяться у разі, якщо симптоми пацієнта відповідають коронавірусній хворобі, або для пацієнтів з підозрою на пневмонію. Первинний тест на коронавірус має бути підтверджено другим тестом ПЛР.

Відповідно до цих алгоритмів, пацієнтів з легкою формою захворювання, які не мають ризику ускладнень, а також пацієнтів, що одужують та вже не потребують цілодобового нагляду лікарів, рекомендовано лікувати амбулаторно, тобто в домашніх умовах.

При цьому лікарі мають забезпечувати постійний контроль поточного стану пацієнта і його контактних осіб за телефоном та/або можуть здійснювати виїзні консультації з дотриманням правил інфекційного контролю. Лікарі, які надають медичну допомогу за місцем проживання, і контактні особи пацієнта обов’язково мають використовувати засоби індивідуального захисту.

Крім цього, посилюється моніторинг самих медпрацівників, які мали контакт з хворими на коронавірус. Моніторинг здійснюється протягом 2 тижнів після останнього контакту й у разі виявлення респіраторного захворювання до медпрацівника вживають заходів як щодо особи з визначеним випадком COVID-19.

Читайте також: Голова Запорізької облради захворів на коронавірус

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X